سیاسی

ناوشکن دنا نیمه نخست دی‌ماه به نداجا الحاق می‌شود/ ناو موشک‌انداز زره؛ جدیدترین دستاورد ارتش

نشست خبری فرمانده نیروی دریایی ارتش آغاز شدبه گزارش  خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه آلانه، نشست خبری امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت هفتم آذرماه روز نیروی دریایی با حضور اصحاب رسانه آغاز شد.

دریادار خانزادی ضمن تسلیت و تبریک به مناسبت شهادت شهید فخری زاده و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و به خصوص نیروی دریایی ارتش گفت: هفتم آذر ماه را می توان به آغاز حرکت انقلابی نیروی دریایی ارتش تشبیه کرد که تا امروز هم ادامه پیدا کرده است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در آغاز جنگ تحمیلی تکاوران نیروی دریایی ارتش در مقاومت ٣۴ روزه خرمشهر نقش مهمی داشتند و امتداد آن را در عملیات مروارید دیدیم.

دریادار خانزادی ادامه داد: اقتصاد جمهوری اسلامی هم با اسکورت کشتی‌های نفتکش توسط نیروی دریایی به‌خوبی به پیش برده شد و این موضوع کمک شایانی به اداره جبهه‌های هشت دفاع مقدس کرد.

وی ادامه داد: تسلط بر دریا توسط جمهوری اسلامی ایران باعث شد تا در دوران جنگ تحمیلی خاک ایران از سوی دریا تحت محاصره قرار نگیرد. نیروی دریایی ارتش از ٧ آذر ۵٩ تا کنون این حرکت امنیت ساز خود در دریا را آغاز کرد که تا امروز هم ادامه دارد. عمردهی انقلابی به تجهیزات دریایی توسط نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران دیگر کار مهمی بود که توسط متخصصان داخلی پس از انقلاب آغاز و تا امروز با موفقیت انجام شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به الحاق دستاوردهای جدید به ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: طی روزهای آینده نمایش دیگری از قدرت بومی سازی تسلیحات دریایی نیروی دریایی ارتش به نمایش گذاشته خواهد شد که در پیشانی آن‌ها ساخت مجموعه‌ای از شناورهای سطحی است که ملت ایران گوشه ای از آن را طی روزهای آینده شاهد خواهد بود.

وی افزود: ناوشکن جمهوری اسلامی ایران دنا که در نیمه اول دی ماه به نیروی دریایی ارتش الحاق خواهد شد. ناو موشک انداز زره؛ دیگر شناور موشک انداز نیروی دریایی ارتش است که تمام آزمایش‌های خود را به خوبی انجام داده و آماده الحاق به نیروی دریایی ارتش است.

دریادار خانزادی گفت: ناوشکن دنا ساخت وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است که تمام مراحل ساخت آن با مشارکت و نظارت نیروی دریایی ارتش اتفاق افتاده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش درباره ناو موشک انداز زره نیز اظهار کرد: ناو موشک انداز زره شناوری است که به طور کاملاً بومی در کارخانجات نیروی دریایی ارتش ساخته شده و فروند پنجم از شناورهای موشک اندازهای شبیه خود است که در سال‌های قبل ۴ فروند از آن ها به ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش ملحق شده بودند.

وی ادامه داد: نیاز بود تا ناوگان شمال ما به سرعت توسعه پیدا کند, به همین دلیل شناورهای دیگری در سال ١۴٠٠ و پس از آن  به ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش ملحق خواهد شد که ظرفیت جدیدی از توان پر سرعت دفاعی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است, همچنین در ناوگان جنوب به نیروی دریایی ارتش الحاقاتی خواهیم داشت.

در حال تکمیل…

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا