ورزشی

طارمی مدعی حضور در ترکیب اصلی پورتو

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1721867/43

زمان: 09:20  
1399/09/08

بازدید: 8,108

گزارش ابولا درباره مهاجم ملی پوش ایرانی 

در هفته ششم رقابت های لیگ پرتغال درست در همان دقیقه اول نیمه دوم با پاس سرجیو الیویرا بود که مهدی طارمی اولین گل خود را برای آبی سفیدها به ثمر رساند و شادی غیرقابل وصفی داشت.

به گزارش”آلانه” روزنامه “ابولا” پرتیراژترین نشریه کشور پرتغال در گزارشی در ارتباط با مهدی طارمی مهاجم ملی پوش ایرانی تیم فوتبال پورتو نوشت:”  مهاجم ایرانی تیم پورتو از خوشحالی در پوست خودش نمی گنجید. علاوه بر زدن اولین گلش در لیگ برتر ، این گل سه امتیاز را به سرجیو کونسیسائو برگرداند که در دقیقه 14 دروازه اش برابر پورتیموننزه عقب افتاده بود و با گل دقیقه آخر مانگولو نیمه اول توانسته بود بازی را به مساوی بکشاند. مهاجم سابق تیم ریوآوه همچنین می خواست به مربی خود نشان بدهد که می تواند یکی از یازده بازیکن اصلی تیم باشد. 

طارمی تنها بازیکنی است در بین 404 بازیکنی که در لیگ بازی کرده اند که در هر هفت مسابقه به عنوان بازیکن تعویضی به زمین آمده است. او در این هفت مسابقه 184 دقیقه به میدان رفته است. او در دو نوبت جای اوریبه و کرونا را در ترکیب اصلی گرفت و در شکست پورتو برابر پاکو دوفریرا به جای موسی مارگا که شاید رقیب اصلی اش باشد به میدان رفت.

 

فصل گذشته طارمی در ریوآوه بازیکنی تعیین کننده بود. بنابراین در 30 بازی از 34 هفته حضور داشت و تنها در یازده مسابقه تعویض شد و فقط در چهار بازی به عنوان بازیکن تعویضی به زمین رفت. لازم به ذکر است که این مهاجم ایرانی 18 گل زد که فقط یکی از آن ها با ضربه سر بود و در جایگاه دومین گلزن برتر لیگ قرار گرفت. طارمی تا آخرین مسابقه با وینیسیوس بازیکن بنفیکا برای کسب آقای گلی رقابت کرد.

عزم طارمی برای رسیدن به ترکیب اصلی پورتو و بازی در ترکیب یازده نفره به قدری بود که او در هفته تعطیلی مسابقات به خاطر تقویم مسابقات ملی ، از سفر به کشورش و حضور در اردوی تیم ملی ایران با اجازه سرمربی دراگان اسکوچیچ خودداری کرد. سرجیو کونسیسائو سرمربی پورتو سرانجام او را در بازی تاکا دو پرتغال برابر جی دی فابریل  را در ترکیب اصلی به میدان فرستاد و طارمی نیز با یک گل پاسخ این اعتماد را داد. 

آیا طارمی با این بازی و گلی که به ثمر رساند می تواند جایگاه خودش را در ترکیب اصلی پیدا کند؟ در این راه بزرگترین مانع سرجیو کونسیسائو سرمربی تیم است که فکر می کند هنوز روحیه جنگندگی برای حضور در ترکیب پورتو و آن میزان تعهد و هماهنگی را برای بازی در ترکیب اصلی تیم در لیگ پرتغال و لیگ قهرمانان  به دست نیاورده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا