سیاسی

راهکارهای برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ در روز‌های کرونایی/ زیرساخت انتخابات الکترونیک فراهم نیست

آصفری در گفت‌و‌گو با باشگاه آلانه مطرح کرد؛

انتخابات 1400 چونه برگزاری می شود؟

محمدحسن آصفری نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، با بیان اینکه دو راهکار برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ در روزهای کرونایی وجود دارد، گفت: راهکار نخست برگزاری انتخابات به صورت مجازی است که دولت و شورای نگهبان باید زیرساخت‌های آن را فراهم کنند. همچنین این اتفاق به جای یک روز، می‌تواند در چند روز برگزار شود.

او با یادآوری اینکه راهکارهای گفته شده در قالب طرح یا لایحه نیست، ادامه داد: مجلس هم می‌تواند با ورود به موضوع، اجازه دهد انتخابات در چند روز برگزار شود؛ در صورت امکان برگزاری انتخابات مجازی، شورای نگهبان و دولت هم اختیار دارند‌ ضمن توافق با یکدیگر، اقدام لازم را انجام دهند.


بیشتر بخوانید


نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس تصریح کرد: زیرساخت‌های الکترونیکی شدن انتخابات فراهم نیست، شورای نگهبان وظیفه صیانت از آرای مردم و نظارت بر آنها را دارد؛ در نتیجه تا برای این شورا حجت تمام نشود که از انتخابات الکترونیکی سوء استفاده‌ای نمی‌شود، این نوع برگزاری را نمی‌پذیرد.

آصفری افزود: دولت برایش مهم است که بگوید انتخابات را به صورت مجازی الکترونیکی برگزار کردیم، اما شورای نگهبان باید اعتمادی دست یابد و بداند که دولت جلوی تخلفات انتخاباتی را در این حوزه خواهد گرفت.

انتهای پیام/

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا