ورزشی

استقلال پس از شش فصل در رده دوم

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، شاگردان محمود فکری در حالی که پس از بازی با فولاد، چند روز استرس زا و پر تنش را پشت سر گذاشته بودند، در دیدار مقابل ماشین سازی به مشکل خورده بودند تا اینکه ضربه ایستگاهی و راه دور میلیچ، گره گشای کار این تیم شد.

آبی پوشان توانستند تک گل ارزشمند میلیچ را حفظ کنند و با کسب 3 امتیاز حساس این دیدار، 6 امتیازی شده و پس از گل گهر 7 امتیازی در رده دوم جدول قرار بگیرند. البته هر چند دیدار سپاهان و تراکتورسازی به دلیل بارش شدید برف در تبریز لغو شده است ولی تنها در صورت کسب پیروزی با اختلاف 3 گل سپاهان در آن بازی می تواند جایگاه دوم را از استقلال بگیرد که با فرض رخ ندادن این اتفاق، استقلال پس از 6 فصل موفق شد در پایان هفته سوم به رده دوم صعود کند.

آبی پوشان آخرین بار در فصل 92-93 و لیگ سیزدهم بود که در پایان هفته سوم، توانسته بودند در رده دوم جدول قرار بگیرند. استقلال در آن هفته با نتیجه 4 بر 2 از سد فجرسپاسی گذشت. نکته جالب اینکه در آن فصل نیز آبی ها 6 امتیاز داشتند و دوم بودند و سپاهان با 7 امتیاز در صدر قرار داشت. البته در پایان آن فصل، استقلال در رده پنجم لیگ سیزدهم را تمام کرد و سپاهان نیز چهارم شد. فولاد در آن سال به مقام قهرمانی رسید.

استقلالی ها در لیگ چهاردهم در هفته سوم در اصفهان مقابل سپاهان شکست خوردند و به رده چهارم سقوط کردند. آبی پوشان دو دیدار ابتدایی خود را پیروز شده بودند و سپاهان با کسب آن پیروزی 9 امتیازی شد و به صدر صعود کرد. استقلال در پایان لیگ چهاردهم ششم شد و زردپوشان اصفهانی قهرمان ایران شدند.

اما آبی ها در لیگ پانزدهم هفته سوم را این بار به دیگر تیم اصفهانی واگذار کردند. آنها با نتیجه 2 بر صفر و با گل های پهلوان و تبریزی به ذوب آهن باختند. استقلال با این شکست 6 امتیازی باقی ماند و به رده چهارم سقوط کرد. باز هم سپاهان در پایان هفته سوم با 9 امتیاز در صدر قرار داشت ولی فصل را با رتبه عجیب یازدهم به پایان رساند. استقلال خوزستان در آن فصل قهرمان شد. نکته جالب اینکه پرسپولیس در پایان هفته سوم با یک امتیاز در قعر جدول قرار گرفت و در پایان لیگ به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به استقلال خوزستان، نائب قهرمان شد.

 

 

استقلال در پایان لیگ شانزدهم با علیرضا منصوریان در پایان هفته سوم تنها یک امتیاز داشت و در رده پانزدهم قرار گرفت. آنها هفته سوم را در آبادان به صنعت نفت باختند. پرسپولیس در پایان هفته سوم با 7 امتیاز صدرنشین بود در پایان قهرمان شد. استقلال نیز پس از رقیب دیرینه، به عنوان دومی رسید.

آبی ها در لیگ هفدهم در پایان هفته سوم با 4 امتیاز در رده نهم قرار گرفتند. آنها در هفته سوم با تک گل جپاروف تراکتور را شکست دادند. پرسپولیس با 9 امتیاز در آن هفته صدرنشین بود و در نهایت قهرمان شد. استقلال نیز در پایان سوم شد.

استقلال در لیگ هجدهم در پایان هفته سوم 5 امتیاز داشت و چهارم بود. پرسپولیس با 7 امتیاز باز هم در صدر بود و باز هم در پایان قهرمان شد. استقلال در هفته سوم آن فصل این بار با 3 گل از سد تراکتور گذشت و در نهایت در لیگ سوم شدند.

 

 

شاگردان استراماچونی در لیگ گذشته نیز در پایان هفته سوم با 2 امتیاز یازدهم بودند. آنها هفته سوم در مسجدسلیمان مقابل نفت به تساوی 1-1 رسیدند. شهرخودرو در آن هفته با 9 امتیاز صدرنشین بود و در نهایت پرسپولیس قهرمان و استقلال نائب قهرمان شدند.

حالا و با گذشت 6 فصل، بالاخره استقلال در پایان هفته سوم توانست در رده دوم قرار بگیرد و باید منتظر ماند و دید تیم محمود فکری که موفق شده بود پس از 4 فصل، در هفته اول نیز به پیروزی برسد، در پایان فصل به چه رتبه ای دست پیدا خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا