سیاسی

نیروی دریایی ارتش: برای برقراری ثبات و امنیت از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم کرد

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش  حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه آلانه، نیروی دریایی ارتش به مناسبت هفتم آذر ماه روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: امروز ده‌ها ناو سهند و سبلان از دل غیرت و تخصص میراث‌داران شهیدان ارتش در عرصه دریا متولد شده است.

متن این بیانیه بدین شرح است:

« بسم الله الرحمن الرحیم

هفتم آذرماه هر سال یادآور رشادت‌ها و فداکاری‌های مردانی است که با دست‌های خالی و قلب‌های بزرگ و ایمان‌هایی راسخ به قلب ناوگان دریایی ارتش رژیم بعث زدند و اگرچه خود برای همیشه به عنوان نگهبانان خلیج همیشه فارس جاودانه شدند، ولی دست رژیم صدام را برای همیشه‌ی سال‌های جنگ از پهنه دریا کوتاه کردند.

۴۰ سال قبل در چنین روزی وقتی بهترین فرزندان ایران با ناو همیشه قهرمان پیکان آن حماسه را آفریدند، شاید کسی فکرش را هم نمی‌کرد که ۴ دهه بعد، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نیروی راهبردی نه فقط در آب‌های جنوب و شمال کشور، بلکه هزاران مایل آن طرف‌تر در دریا‌های آزاد و آب‌های دوردست، پرچم اقتدار ایران را برافراشته کنند.

اگر در سال‌های جنگ تحمیلی، تروریست‌های ارتش آمریکا سهند و سبلان را هدف قرار دادند، امروز ده‌ها سهند و سبلان از دل غیرت و تخصص میراث‌داران شهیدان ارتش در عرصه دریا متولد شده و همین غیرت و پایمردی است که فرماندهان و مسئولان دیگر کشور‌ها را مجبور می‌کند تا در مواجهه با این حقیقت روشن، کلاه از سر بردارند.

۴۰ سال پس از افتخارآفرینی ابدی شهدای ناوچه پیکان، نه تنها در حوز شناور‌های سطحی، بلکه زیر سطح و هوا نیز در تسخیر علم و دانش جوانانی است که علی رغم همه دشمنی‌ها و تحریم‌ها، قلب علوم پیشرفته را می‌شکافند و از آن ناوشکن و زیردریایی و موشک بیرون می‌آورند؛ جوانانی که بهترین سال‌های عمر خود را در سخت‌ترین کار‌ها یعنی حضور مستمر در عرصه دریا‌ها می‌گذرانند و کارشان آنقدر ارزشمند است که پیامبر اسلام شهادت آن‌ها را متفاوت از همه دیگر شهادت‌ها می‌داند.

امروزه اگر نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، عنوان یک نیروی راهبردی را در پیشانی خود دارد، ثمره خون همین جوان‌ها و مجاهدت‌های خاموش آنهاست که هزارن کیلومتر دورتر از مرز‌های آبی کشور، از همه منافع و داشته‌های ارزشمند این سرزمین دفاع می‌کنند.

بی شک در کنار این مجاهدان و رزمندگان جان بر کف، نمی‌توان از بزرگی روح خانواده‌های آن‌ها غافل ماند. امروز اگر یک جوان و یک افسر نیروی دریایی چندین ماه را دور از خانواده در پهنه آب‌های دریا‌ها می‌گذراند، دلگرم به مادران و پدران و همسران و فرزندانی است که بهترین روز‌های زندگی خود را بدون عزیز خود طی می‌کنند. تاریخ هیچگاه فداکاری‌های این عزیزان و خانواده‌های بزرگ آن‌ها را که یادآور همان حماسه آفرینی‌های ۷ آذر ۵۹ است، فراموش نخواهد کرد.

فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی ارتش با تعظیم به مقام شامخ شهدا و ایثارگران دریادل این نیروی راهبردی و گرامیداشت یاد و خاطره این عزیزان، اعلام می‌دارند، در راستای برقراری ثبات و امنیت و اهتزاز پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در اقیانوس‌های دور دست و آب‌های بین‌المللی، با تمام توان اعلام آمادگی کرده و از هیچ کوششی برای بذل جان در این راه پرافتخار فروگذار نخواهند کرد.»

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا