ورزشی

یک پنالتی استقلال برابر ماشین‌سازی سوخت (عکس)

کد خبر: 1721371/43

زمان: 18:53  
1399/09/05

بازدید: 51,116

با نظر سعید مظفری‌زاده:

طبق نظر سعید مظفری‌زاده داور در بازی با ماشین‌سازی باید یک پنالتی به سود استقلال اعلام می‌کرد.

به گزارش “آلانه” سعید مظفری‌زاده، کارشناس داوری فوتبال ایران در نقد قضاوت علی بای‌ که دیدار دو تیم استقلال و ماشین سازی را سوت زد، گفت:  در دقایق تلف شده نیمه اول ضربه سر وریا غفوری در حالی به مدافع ماشین سازی برخورد کرد که بازیکنان استقلال اعتقاد به خطای هند و اعلام پنالتی داشتند. اما داور به درستی بازی را ادامه داد.

 

وی در ادامه گفت: در دقیقه ۷۴ مهدی قایدی در محوطه جریمه ماشین سازی با چرخش قصد حرکت به سمت دروازه را داشت که باقر صادقی بر روی او مرتکب خطا شد و داور که دیاباته را در موقعیت مناسبی می‌دید، تصمیم به ادامه بازی گرفت. اما همانطور که در راهنمایی‌های داوری توصیه می‌شود، بهترین تصمیم داور در این مواقع اعلام پنالتی است که بهتر بود که آقای بای در این صحنه اعلام پنالتی می‌کرد.

 

 

مظفری زاده در پایان گفت: داور که تا دقیقه ۸۳ سعی داشت بازی را کنترل کند، به درستی مدافع ماشین سازی را به دلیل خطا بر روی شیخ دیاباته جریمه کرد. در مجموع می‌توانم بگویم که علی بای قضاوت خوبی در این مسابقه داشت و به جز صحنه دقیقه ۷۴، قضاوت خوبی از خود به نمایش گذاشت.

 

همانطور که دوربین‌های عکاسی ثبت کرده‌اند، محمد باقر صادقی دو پای مهدی قایدی را هدف قرار داد و باعث سرنگونی کامل او در محوطه جریمه شد. در صورت اعلام پنالتی به سود استقلال، قایدی برای دومین هفته پیاپی موفق به انجام این کار می‌شد که علی بای مانع آن شد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا