ورزشی

مهندسی پرسپولیس برای لیگ بیست‌و‌یکم!

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش”آلانه” کمال کامیابی نیا، سیامک نعمتی و مهدی عبدی سه بازیکن پرسپولیس طی روزهای گذشته قراردادشان را با این باشگاه تمدید کردند. 

کمال کامیابی نیا که در پایان لیگ بیستم قراردادش به پایان می رسید یک سال دیگر و تا پایان لیگ بیست و یکم با این تیم تمدید کرد. کامیابی نیا از ابتدای لیگ پانزدهم و در حالی که 27 سال داشت به پرسپولیس پیوست.

سیامک نعمتی دیگر هافبک پرسپولیس که در لیگ هفدهم به این تیم پیوست نیز در حالی که دو فصل دیگر از قراردادش با این تیم باقیمانده بود ، یک سال دیگر به قراردادش اضافه کرد و می تواند تا پایان لیگ بیست و دوم در این تیم بازی کند.

مهدی عبدی مهاجم 21 ساله پرسپولیس که در این فصل وبعد از جدایی علی علیپور همشهری اش ، مهاجم اول تیم است نیز تا پایان سال 1404 قراردادش را تمدید کرد.

 

وضعیت قرارداد دیگر بازیکنان

 حامد لک و بوژیدار رادوشوویچ دو دروازه بان اصلی پرسپولیس در حال حاضر با باشگاه قراردارند. لک که تازه و در ابتدای این فصل لباس سرخ را به تن کرد تا سال 2022 (دوسال دیگر) و بوژیدار نیز تا 2023 با پرسپولیس قرارداد دارند.

اما بی تردید مهمترین چهره تیم سیدجلال حسینی کاپیتان 39 ساله است. سیدجلال یک فصل دیگر با پرسپولیس قرارداد دارد اما موضوع مهم این است که جایگاه او در تیم به گونه ای است که انتظار می رود که کاپیتان تا پایان فوتبالش در این تیم بماند. سیدجلال با پرسپولیس تمامی افتخارات را به دست آورده و قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا می تواند او را برای همیشه در فوتبال ایران دست نیافتنی کند. 

بعد از جدایی شجاع خلیل زاده از پرسپولیس و رسیدن سیدجلال به سال های پایانی فوتبالش ،حفظ کنعانی زادگان می تواند یک برنامه اصلی برای باشگاه باشد. مدافع پرسپولیس تا پایان لیگ بیستم با این تیم قرارداد داشت و چندی قبل توافقاتی را برای تمدید یکساله قراردادش داشت.

مهدی شیری ، امید عالیشاه و احمد نوراللهی تا پایان لیگ بیستم با تیم قرارداد دارند. وحید امیری دیگر ستاره تیم تا پایان لیگ بیست و یکم تحت قرارداد باشگاه پرسپولیس است. 

بشار رسن هافبک عراقی یکی از مهمترین دغدغه های باشگاه در ماه های گذشته بوده است. در دوران رسول پناه این هافبک عراقی متقاعد شد تا دستکم یک فصل دیگر در پرسپولیس بماند هرچند شرایط قرارداد او به گونه ای است که می تواند بعد از فینال لیگ قهرمانان آسیا و در نقل و انتقالات زمستانی به تیمی خارجی بپیوندد.

 

علاوه بر حامد لک دروازه بان فصل جدید تیم دیگر بازیکنانی که تازه به پرسپولیس آمده اند؛ سعید آقایی ، احسان پهلوان، عیسی آل کثیر ، میلاد سرلک، علی شجاعی، مهدی شریفی و مهدی مهدیخانی قراردادی به مدت دو فصل امضا کرده اند. 

با توجه به وضعیت قراردادهای بازیکنان پرسپولیس تا حدودی می توان شرایط تیم را در فصل آینده متصور شد. چند بازیکن کلیدی تیم از جمله احمدنوراللهی قراردادشان در پایان فصل تمام می شود ضمن اینکه بشار در صورت داشتن پیشنهادی خارجی در زمستان احتمالا جدا خواهد شد. با اینحال بخش مهمی از بازیکنان مدنظر گل محمدی با پرسپولیس برای فصل آینده هم قرارداد دارند. با این وجود پرسپولیس فصل آینده نیز حتی در صورت جدایی یک یا دو بازیکن ، تفاوت زیادی نسبت به این فصل نخواهد داشت.

روندی که این تیم در 6 سال گذشته و با حفظ اسکلت تیمش داشته می تواند در سال آینده ادامه داشته باشد. موضوعی که به زعم بسیاری از کارشناسان عامل اصلی انسجام تیمی و کسب عناوین زیاد برای پرسپولیس بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا