سیاسی

سردار سلیمانی: بیشتر فعالیت‌های بسیج برای محرومیت زدایی در مناطق محروم است

به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه آلانه، این موضوع که « چه قدر از ظرفیت بسیج بهره برده ایم؟ » امشب ۵ آذرماه در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری با حضور  سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین مورد بررسی قرار گرفت. 

سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه عمدتاً توجه و تمرکز بسیج بر خدمت رسانی و ارائه خدمت به مردم محروم و مستضعفین است گفت: بیشتر فعالیت ما در زمینه سازندگی و محرومیت زدایی در مناطق محروم است.

او با اشاره به اینکه ۱۰ هزار و ۸۹ پروژه امسال در زمینه محرومیت زدایی منعقد شده است افزود: تا به امروز ۲۸۸۷ پروژه به بهره برداری رسیده است، در ماه‌های گذشته بخشی از پروژه‌ها نیز به بهره برداری رسیده است، پروژه‌ها بیشتر مربوط به راه روستایی، خانه بهداشت، مسجد، آبرسانی، مدرسه و یا اماکنی نظیر پل و سایر نیاز‌های زیرساختی است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه برای احداث منازل مسکونی محرومین و کسانی که در کپر زندگی می‌کنند تمهیداتی اندیشیده شده است تصریح کرد: این پروژه‌ها در سراسر کشور انجام می‌شود و لذا خدماتی به مناطق محروم و طبقه محروم ارائه می‌شود.

او با اشاره به اینکه ما از توانایی مردم و خیرین استفاده می‌کنیم افزود: همه کمک می‌کنند تا بتوانیم مشکلات مناطق محروم را کاهش دهیم، بسیج یکی از گسترده‌ترین شبکه‌های فعال در سطح کشور است که اقدامات خوبی را در حوزه فرهنگ انجام داده است، در همه مراکز استان‌ها مراکز آفرینش‌های هنری داریم بسیاری از تولیدات مراکز آفرینش‌های هنری در سطح رسانه ملی مرتب پخش می‌شود.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه کار‌های فاخری در زمینه آثار دفاع مقدس انجام شده است گفت: می‌توان به چاپ صد‌ها عنوان کتاب دفاع مقدس در هزاران تیراژ اشاره کرد، لذا بسیج تحت فرمان رهبر انقلاب در مواجهه با چالش‌های اساسی به میدان می‌آید و نقش‌آفرینی می‌کند تا تهدیدات تبدیل به فرصت شود.

وی افزود: بر اساس فرمان رهبر انقلاب از ۱۵ شعبان امسال موضوع کمک‌های مؤمنانه توسط پایگاه‌های بسیج عملیاتی شد و طی چهار مرحله بیش از ۱۰ میلیون بسته معیشتی در سراسر کشور توزیع شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به تقدیم ۳۰هزار جهیزیه به زوج‌های جوان می‌کنیم افزود: در ادامه فعالیت بسیج در مبارزه با ویروس کرونا یک طرح تکمیلی به‌نام طرح شهید سلیمانی با نظارت وزارت بهداشت اجرا شد که مهمترین ویژگی آن این است که محله‌ور است و ظرفیت‌های محلی و دستگاه‌های مختلف برای این‌کار در نظر گرفته شده است. در این طرح گروه‌های بهداشتی با پشتیبانی ۵۴ هزار پایگاه مقاومت بیماران را شناسایی می‌کنند.

او ادامه داد: بیمارانی که حال وخیمی ندارند در مکان‌هایی اسکان داده و از لحاظ غذایی و بهداشتی پشتیبانی می‌شوند و افرادی که حال وخیمی دارند، به بیمارستان اعزام می‌شوند، بیمارانی که از بیمارستان مرخص می‌شوند نیز تحت کنترل قرار می‌گیرند، اگر این طرح با همین روال پیش برود امیدواریم که شاهد کاهش نرخ ابتلا در کشور باشیم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا