ورزشی

آلومینیوم 0 – مس 0؛ همچنان دیگر با عدد صفر

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، دو تیم تازه راه یافته به لیگ برتر که این اتفاق برای اولین مرتبه با رسول خطیبی و محمد ربیعی در فوتبال ایران رخ داده است، در شرایطی به این مسابقه رسیدند که هر دو تیم دو شکست از دو بازی قبلی در کارنامه خود می دیدند و هیچ کدام از تیم ها هم موفق به گلزنی نشده بودند. این دیدار برای هر دو تیم می توانست فرصت خوبی برای کسب امتیاز و گلزنی باشد، که البته در طول یک بازی پرفشار و فیزیکی، تلاش دو تیم به تساوی بدون گل ختم شد. با این نتیجه، آلومینیوم اراک و مس رفسنجان طلسم شکنی کردند و اولین تک امتیازهای خود را در تاریخ لیگ برتر ثبت کردند و حالا به استقبال دیدارهای سخت خود در هفته چهارم خواهند رفت. جایی که مس رفسنجان باید در خانه از تراکتور پذیرایی کند و شاگردان رسول خطیبی باید به اهواز بروند و مقابل فولادخوزستان بازی کنند.

 

* آلومینیوم اراک – مس رفسنجان؛ ورزشگاه یادگار امام اراک
تیم داوری:  یاسر همرنگ – فرزاد بهرامی – حمیدرضا کنعانی – سعید لهراسبی ناظر: حاتم بک پور.

 

ترکیب آلومینیوم اراک

 

حسین پور حمیدی، محمد ایران پوریان ( 27 – سعید باقر پسندسعید باقر پسند ( 63 نیما درودی)) رامتین سلیمان‌زاده، سید مهدی حسینی، امید سینگ، شاهین توکلی، پوریا آریاکیا، محسن ربیع‌خواه، میثم مجیدی (  ٨۵ معبودی ) ، امیر محمد هوشمند، مرتضی آقاخان.

سرمربی: رسول خطیبی

 

ترکیب مس رفسنجان

 

 ناصر سالاری، عقیل کعبی، حامد نورمحمدی، محمد آقاجانپور، امید خالدی (40 محسن طرحانی)، میثم  نقی زاده (٨٢ پیمان نامور) ، مهرداد رضایی، محسن آذرباد، سجاد آشوری، فراز امامعلی (67 مهرداد آوخ)، محمد قاضی ( 68 محمدحسین کریم زاده) .

سرمربی: محمد ربیعی

 

شرح بازی

 

در دقایق ابتدایی این بازی شاگردان محمد ربیعی بهتر از میزبان بازی عمل کردند و سعی داشتند با ایجاد موقعیت از روی ارسال ها و حرکت از عمق به گل برسند که یکی دو بار ارسال های این تیم مدافعین اراک را به زحمت انداخت. دقایق بازی که جلوتر می رفت، آلومینیوم بهتر ظاهر شد و سعی می کرد با استفاده از توپ های مستقیم و ارسال از کناره ها روی دروازه مس خطر ایجاد کند. در دقایق پایانی نیمه اول بازی سرعت بیشتری گرفت و هر دو تیم سعی داشتند موقعیت گلزنی ایجاد کنند ولی در 45 دقیقه اول اگرچه شاهد چند اشتباه از مدافعین و دروازه بان های دو تیم بودیم، ولی توپی از خط دروازه ها عبور نکرد.

در نیمه دوم این روند ادامه داشت و علیرغم اینکه هر دو سرمربی تعویض هایی هجومی برای تغییر نتیجه انجام دادند، نتوانستند در فتح دروازه حریف خود موفق عمل کنند. در نیمه دوم هم مس و هم آلومینیوم فرصت هایی برای گلزنی داشتند که البته پراکنده بود و هیچ کدامشان به گل تبدیل نشد.

 

بهترین بازیکن

از تیم میزبان می توان به حسینی هافبک این تیم اشاره کرد که دوندگی زیادی در طول بازی داشت و در سوی مقابل سالاری گلر مس رفسنجان نمایش بی اشتباهی داشت و بهترین موقعیت بازی در دقایق انتهایی از آلومینیوم و درودی گرفت.

 

اتفاق ویژه

مس و آلومینیوم که در دو بازی گذشته لیگ برتر موفق به کسب امتیاز نشده بودند، موفق به کسب اولین امتیاز تاریخ لیگ برتر باشگاهشان شدند. اراک و رفسنجان پیش از لیگ بیستم، تیمی در رقابت های لیگ برتر نداشته اند.

 

دقایق حساس:

 

دقیقه 10: اولین موقعیت رو تیم میهمان روی ارسال سجاد آشوری و ضربه سر قاضی ایجاد کرد که توپ با فاصله از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 15: ضربه سر بازیکن مس با دخالت مدافعین تیم میزبان راهی کرنر شد.

دقیقه 18 : ضربه محکم ولی بی دقت مهدی حسینی هافبک آلومینیوم از پشت محوطه جریمه با فاصله زیادی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 21: ارسال آشوری از سمت راست از مدافعین گذر کرد و پشت محوطه جریمه به امید خالدی رسید که ضربه محکم این بازیکن راهی به چارچوب پیدا نکرد.

دقیقه 34: ارسال خوب پوریا آریاکیا با خروج خوب سالاری در اختیار گلر  مس قرار گرفت.

دقیقه 44: ارسال آقاجان‌پور با خروج اشتباه پورحمیدی می رفت به موقعیت گلزنی تبدیل شود ولی مدافعین آلومینیوم زودتر از مهاجمان مس عمل کردند و توپ  از محوطه جریمه دور شد.

دقیقه ۵٨: اولین موقعیت جدی آلومینیوم در نیمه دوم با ضربه سرکش محسن ربیع خواه ایجاد شد.

دقیقه ۶٢: فرار و ارسال رو به عقب بسیار خوب سجاد آشوری با عملکرد دفاعی بهتر آلومینیوم به جایی نرسید.

دقیقه ٨۶: مهم ترین موقعیت بازی روی شوت نیما درودی بازیکن تعویض آلومینیوم ایجاد شد که سالاری توپ را دوضرب دفع کرد و در برگشت برخورد شدیدی با گلر مس پیدا کرد.

 

حاشیه:

 

* رسول خطیبی به دلیل اعتراض های مکرر در کنار خط از داور مسابقه کارت زرد گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا