ورزشی

نظر جالب ستاره سابق استقلال درباره فکری

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، مهدی پاشازاده که اتفاقات را از روز بازی با فولاد تا برنامه شب گذشته فوتبال برتر را زیر نظر داشته، در این باره صحبت های جالبی را مطرح می کند.

او می گوید فردای بازی فولاد و استقلال یکی از دوستانم توئیتی را برای من فرستاد که در آن یکی از طرفداران استقلال، نوشته بود “تصور هواداران فوتبال ایران از جو رختکن تیم ها و روابط حاکم بین بازیکنان و کادر فنی خیلی گوگولی است.(!)”. پاشازاده با خنده می گوید خیلی فکر کردم و کلمه ای بهتر از گوگولی پیدا نکردم. این توئیت خیلی کامل تصور ما را از کلیت فوتبال ایران و البته خارج از ایران را زیر سوال برده و درست ترین چیزی بود که من درباره بازی استقلال و فولاد خواندم.

 

پاشازاده می گوید :اینکه محمود فکری در آخر بازی عصبانی بوده و صحبتی کرده و حرف هایش نیز مودبانه نیست، اصلا جای کتمان ندارد و اتفاقا به نظر من باشگاه استقلال می توانست خیلی راحت با یک عذرخواهی سر و ته قضیه را هم بیاورد . ضمن اینکه استقلال در این صورت دست بالا را پیدا می کرد و می توانست درباره دلایل عصبانیت محمود فکری هم صحبت کند و بپرسد که چه اتفاقی در آن مسابقه رخ داد که آدمی مثل محمود فکری تا این حد عصبانی می شود.به هرحال همه ما محمود را می‌شناسیم و می‌دانیم در روابط اجتماعی آدم مودبی است و این اتفاق ناشی از فشار بوده نه یک رویه همیشگی.

 

پاشازاده با اشاره به مناظره دیشب بین دو مدیر باشگاه گفت: به هر حال تنش بخش جدایی ناپذیر فوتبال است و با توجه به اینکه رسانه در فوتبال اهمیت زیادی دارد، همه ارکان دو باشگاه که در چنین شرایطی قرار می گیرند، سعی می کنند این جنگ را به نفع خودشان تمام کنند و این موضوع اصلا اشکالی ندارد ولی فکر می کنم شخصی که از استقلال به عنوان سرپرست باشگاه صحبت می کرد، با وجود اینکه بعضی از صحبت های قابل تأمل و بررسی بود آن وزن را بین طرفداران استقلال ندارد که صحبت هایش مورد تشویق آنها قرار بگیرد و بنابراین آقای آذری در این مناظره کار راحت تری داشت بخاطر اینکه ایشان از یک سابقه طولانی مدیریتی در فوتبال ایران بهره می برد.

 

 

سرمربی پاس همدان در ادامه می گوید: در نهایت البته همه این حرفها بخشی از شوی فوتبال است و اهمیت زیادی ندارد و مهم آن 3 امتیازی بود که فولاد برای خودش برداشت اما با توجه به صحبت های آقای مددی، آنها هم از این هفته زیر ذره بین بیشتری خواهند بود و فکر می کنم این مسئله به نفع فولاد هم تمام نخواهد شد.

 

پاشازاده در این لحظه به بخش اول صحبت هایش برمیگردد و می گوید: چند وقت پیش قسمت هایی از فیلم مستندی که درباره تیم تاتنهام ساخته شده است را تماشا می کردم و دیدم که در آنجا وقتی دوربین به رختکن تیم مورینیو می رود، انواع و اقسام واکنش ها بدون سانسور به نمایش گذاشته شده است و بازیکنان از کلماتی استفاده می کنند که اگر ما در ایران آنها را جلوی دوربین به زبان بیاوریم، ما را اعدام می کنند.کلماتی که شما نمی‌توانید در رسانه‌تان آنها را بنویسید.

 

 

او ادامه داد: در حالیکه شاید مخاطب غربی به این درک رسیده که فوتبال یک ورزش مردانه و خشن با سطح تستسترون بالاست و طبیعتا از این مسائل نیز در آن وجود دارد. من از کار محمود فکری دفاع نمی کنم اما فکر می کنم آدم هایی که در فوتبال هستند و در شرایط تنش آمیز صحبت می کنند کلماتی مثل این را مورد استفاده قرار می دهند و این چیز خیلی عجیبی نیست.جالب هم این است که این چیزها از جذابترین قسمتهای آن مستند و برای تاتنهام پول تولید می‌کنند!

 

پاشازاده گفت: در مکالمات خیابانی و در صحبت های بین آدم هایی که با هم راحت هستند، از این کلمات خیلی استفاده می شود. درست است ما همه باید به دنبال یک جامعه اخلاقی باشیم اما یک بخشی از این اخلاق گرایی به نظر من ریاکاری است چون اغلب آدم ها با این شکل از صحبت کردن کاملا آشنا هستند و اینکه فکر کنیم این فحش فقط از زبان محمود فکری خارج شده، فرض خیلی غلطی است. ضمن اینکه محمود هم باید متوجه موقعیتش باشد و بالاتر از هر چیزی خشم خودش را هم کنترل کند چون فکر می کنم یک مربی خشمگین و عصبانی ممکن است در تصمیم گیری هم دچار مشکل بشود.

 

بخش پایانی صحبت های مهدی پاشازاده نیز هم این است: من حیث مجموع من فکر می کنم این یک تجربه مهم برای استقلال و شخص محمود فکری بود و او از این به بعد مسلط تر به کار خود ادامه خواهد داد و البته امیدوارم با کسب نتایج خوب، همه چیز به روال عادی برگردد و با حمایتی که هواداران از استقلال می کنند، این تیم پرمهره و خوب حرکتش را به سمت کسب قهرمانی ادامه بدهد که این مسئله مدنظر همه ما استقلالی هاست و امسال منتظرش هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا