سیاسی

فلسطین و چارچوب حق فلسطینیان خط قرمز اسلام است

پنل اس ام اس هیرو

خالد القدومی در نخستین اجلاسیه مجمع جهانی مستضعفین:

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه آلانه، خالد القدومی نماینده جنبش حماس در ایران صبح امروز سه‌شنبه ۴ آذر در نخستین اجلاسیه مجمع جهانی مستضعفین درباره مسأله فلسطین تطبیع با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و به‌ خصوص شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس گفت: باید این سوال را بپرسیم که شهید حاج‌قاسم سلیمانی که شهید قدس نامیده شد به چه علت به شهادت رسید و سیره عملی این شهید چگونه بوده است. این در حالی است که او ایمان راسخ به خدا و دین اسلام و کار انبیاء و اولیاء داشت.

وی افزود: حاج‌قاسم و جمهوری اسلامی ایده داشته و دارند و در عمل هم اقدام می‌کنند. ایده یعنی چارچوب و جهت‌گیری که مبتنی بر عقیده است و حاج‌قاسم و جمهوری اسلامی همواره به فلسطین عنایت ویژ‌ه‌ا‌ی داشته‌اند.

القدومی گفت: مسأله فلسطین مسأله انسانیت است؛ ما باید به دنبال انسانیت یعنی دین، مذهب، اخلاق و فرهنگ باشیم، زیرا عده‌ای دزد حق عده‌ای دیگر را سرقت کرده‌اند و به آن‌ها نمی‌دهند. مشکل اصلی امروز به زور و قدرت باز می‌گردد؛ چرا که نیرو‌های استکباری اعتقاد به زور و قدرت داشته و به حقوق بشر و انسانیت اعتقادی ندارند.

وی گفت:کمیسیون‌های جهانی حقوق بشر باید در برابر حق فلسطینیان پاسخگو باشند.


بیشتر بخوانید

امارات و بحرین از سال ها قبل با رژیم صهیونیستی روابط سیاسی داشتند


وی ادامه داد: عادی‌سازی روابط برخی از کشور‌های عربی با رژیم صهیونیستی را در این روزها  شاهد هستیم؛ در شرایطی که ظلم و خیانت و زور صهیونیست‌ها را می‌بینیم و آن‌ها اعلام کرده اند اسرائیل دشمن نیست و در منطقه حق دارد؛ درحالی که حتی خود اروپایی‌ها هیچ معامله‌ای با شهرک‌نشینان ندارند.

نماینده جنبش حماس اظهار کرد: نتانیاهو اعلام کرده ۴ کشور با اسرائیلِ غاصب روابط خود را عادی کرده‌اند و ١٠ کشور دیگر هم در نوبت هستند، ولی باید علمای اسلام، سیاسیون و درباره فلسطینیان توضیح دهند.

خالد القدومی با بیان اینکه به نظر می‌رسد وحدت نظر و برنامه مشخصی درباره فلسطین وجود ندارد تصریح کرد: ترامپ و بحرین نمی‌توانند برای موضوع فلسطین که مسأله اول جهان اسلام است تصمیم‌گیری کنند. فلسطین و چارچوب حق فلسطینیان خط قرمز اسلام است که حاج‌قاسم اعتقادی راسخ به آنها داشت و معتقد بود که باید رژیم صهیونیستی از صحنه روزگار محو شود. دنیا بدانند که ١۵ می‌سال ١٩۴٨ میلادی رژیمی در منطقه توسط غربی‌ها ایجاد شد که برنامه فرهنگی، اجتماعی و نظامی غرب را توسط رژیم صهیونیستی ایجاد کرده و با نفوذ آن‌ها عملیاتی می‌کنند چرا که آن‌ها با دین اسلام دشمن هستند.

نماینده جنبش حماس در ایران در پایان تصریح کرد: باید برنامه‌ای مشخص علیه رژیم صهیونیستی در جهان اسلام عملیاتی شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا