سیاسی

طرح مشترک بسیج و وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا در مجلس بررسی شد

پنل اس ام اس هیرو

سرعت انتشار کرونا،ازسرعت تصمیمی‌گیری مدیران بیشتر است/بررسی ابعاد اجرای طرح شهید سلیمانی با هدف مبارزه با کرونازهرا شیخی مبارکه در گفت‌و‌گو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، در تشریح دستور کار کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار کرد: در این جلسه ابعاد طرح مشترک بسیج و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص کنترل بیماری کرونا (طرح شهید قاسم سلیمانی) بررسی شد.

وی افزود: شرایط فعلی کشور و افزایش شیوع کرونا نشان داده است که سرعت انتشار این ویروس از بوده در حالی که شرط موفقیت و کنترل بیماری کووید -۱۹ سبقت گرفتن از سرعت انتشار ویروس است. همه ما درمان را اولویت قرار داده و مبارزه با کرونا را از بیمارستان‌ها شروع کردیم در حالی که در قرار داد مشترک بین وزارت بهداشت و بسیج و اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی از رویکرد‌های بهداشتی و پیشگیری استفاده می‌کنیم.

شیخی بیان کرد: در بحث پیشگیری چهار اصل مهم عدالت اجتماعی، جلب مشارکت اجتماعی و مردمی، هماهنگی بین بخشی و تکنولوژی مناسب وجود دارد. این طرح از کوچکترین و دور افتاده‌ترین نقاط شهر شروع و به حاشیه شهر‌ها سرکشی کرده و از خود خانه‌ها شروع می‌کند از این رو عدالت اجتماعی را شامل می‌شود و از طرفی، چون مردم خودشان مشارکت می‌کنند جلب مشارکت مردمی فراهم می‌شود؛ همچنین با وجود تست‌های تشخیصی سریع کرونا هم که اخیراً برای شناسایی مبتلایان به این بیماری مورد استفاده قرار گرفته است، تکنولوژی هم به خدمت گرفته می‌شود.

وی ادامه داد: استراتژی اصلی و روح حاکم بر این طرح این است که به جای دفاع از ویروس مهاجم، خودش به ویروس حمله کرده و باعث قطع زنجیره انتقال می‌شود، از طرفی هم در دنیا کرونا را با نگاه اجتماعی حل کرده اند نه بهداشتی و درمانی.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان  تصریح کرد: با اجرای این طرح افراد شناسایی شده درگیر بیماری کرونا خصوصاً اقشار آسیب پذیر، باید سریعاً قرنطینه خانگی یا قرنطینه معکوس شود، چرا که احتمال خطر برای این افراد بیشتر است. به هر حال با این طرح بستر اجرای قانون نظام ارجاع و پرونده الکترونیک نیز فراهم شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا