ورزشی

دلیل رنگ قرمز روی گونه زلاتان و ستاره‌های سری آ

کد خبر: 1721049/50

زمان: 11:45  
1399/09/04

بازدید: 19,607

زلاتان ابراهیموویچ و دیگر ستاره‌های سری آ این هفته با رنگ سرخی بر روی گونه‌های خود به میدان رفتند تا توجه افکار عمومی را به خشونت خانگی علیه زنان جلب کنند.

به گزارش “آلانه”، در مسابقات این هفته سری آ ستاره‌های بزرگ تیمهای ایتالیایی حاضر در سری آ و از جمله زلاتان ابراهیموویچ در حالی به میدان رفتند که به گونه‌های خود رنگ قرمز مالیده بودند. اما علت این حرکت ستاره‌های سری آ جلب توجه افکار عمومی به مساله خشونت خانگی علیه زنان بود.

 

 

کمپین مقابله با خشونت خانگی علیه زنان مدتها است از نواری قرمزرنگ بر روی گونه به عنوان نماد خود استفاده می کند. با درخواست یک سازمان حقوق زنان در ایتالیا و همکاری اتحادیه فوتبالیستهای ایتالیا و سازمان سری آ بازیکنان این لیگ این هفته تصمیم گرفتند در تمامی مسابقات بر روی گونه خود از رنگ سرخ استفاده کنند.

 

البته این اولین بار نبود که در سری آ شاهد استفاده بازیکنان از این ژست بودیم و فوتبالیستها در لیگ ایتالیا پیشتر هم در ماه های آوریل و نوامبر 2019 دست به اقدام مشابهی زده بودند.

 

 

 

شعار کمپین مقابله با خشونت خانگی علیه زنان ” نشان دادن کارت قرمز” به خشونت بود و فوتبالیستها با نمایش نوار سرخ رنگ روی گونه های خود برای انتقال این پیام به مخاطبین خود تلاش کردند.

 

حتی پیش از شروع بازیهای این هفته چند نفر از بازیکنان تیمهای ایتالیایی از جمله ماتیس دی لیخت ستاره هلندی یوونتوس و لوئیس آلبرتو ستاره لاتزیو در شبکه های اجتماعی تصاویری از خود و همسران شان منتشر کردند که آنها را با رنگ سرخ بر گونه هایشان نشان می داد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا