سیاسی

اصلاح‌طلبان واقعی برای ریاست جمهوری ۱۴۰۰ با یک شخص غیر اصلاح‌طلب ائتلاف نخواهند کرد

پنل اس ام اس هیرو

اصلاح طلبان واقعی با یک شخص غیر اصلاح طلب ائتلاف نخواهند کردقربانعلی قائمی فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت‌و‌گو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه آلانه، با اشاره به نامزدهای معرفی شده به عنوان نامزد حزب کارگزاران برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده گفت: طبعا این روزها زمان مناسبی برای ارائه لیست‌ نامزدهای گروه‌های سیاسی است و هر حزبی حق این را دارد که نظرات و پیشنهادات خود را به فضای سیاسی کشور ارائه کند.

او ادامه داد: اما این که آیا به راستی نظر کارگزاران نظر تمام گروه‌های اصلاح طلب است یا خیر پاسخ منفی است؛ زیرا این گونه نیست که همه بتوانند با نظر یک حزب  همراه باشند و بتوانند به طور صد در صدی از آن حمایت کنند.

قائمی درباره قوت گرفتن احتمال ورود علی لاریجانی به ماراتن انتخابات ریاست جمهوری  آینده گفت: من قبلا هم درباره برادران لاریجانی نظر خود را داده بودم و معتقدم در شرایط امروز کشور برادران لاریجانی شانسی برای موفقیت در این انتخابات نداشته و این به نوعی سرمایه گذاری بر مهره‌های سوخته محسوب می‌شود؛ کمااینکه قطعا ما گزینه اجاره‌ای را نمی‌پذیریم و معتقدیم که اصلاح طلبان نباید از فردی حمایت کنند که در میان خودشان نبوده و یا با مانیفست اصلاح طلبی بیگانه است.

فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: این مسیر را ما در انتخابات ۹۲ و ۹۶ طی کردیم و در آخر متاسفانه نامزد مورد نظر ما خود را مبرا از اصلاحات دانست؛ در نتیجه اصلاحاتیِ واقعی دیگر بر روی شخصیت‌های غیر اصلاح طلب سرمایه گذاری نخواهد کرد.

عضو شورای مرکزی حزب جمهوریت درباره سکوت این روزهای رئیس دولت اصلاحات هم گفت: اگر بخواهم واقعی با شما صحبت کنم باید بگویم که انسان‌های عاقل درباره این انتخاباتی که هنوز پارامتر‌ها و شاخص‌های نامزد‌ها مشخص نیست صحبتی نخواهند کرد و باید سکوت اختیار کنند ، اما قطعا سید محمد خاتمی هم به موقع نظر خود را مستقیم یا غیر مستقیم اعلام خواهد کرد.

او در پاسخ به این سوال که اگر اصلاحات به سمت علی لاریجانی برود رئیس دولت اصلاحات هم از او حمایت خواهد کرد یا نه؟  بیان کرد: اگر چنن اتفاقی بیفتد که البته به نظر من بعید است؛ رئیس دولت اصلاحات خودش را هزینه خواهد کرد که من بعید می‌دانم.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا