ورزشی

قلعه‌نویی: 13 سال جنگیدم تا به تیم‌ملی برگردم اما…

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، امیر قلعه نویی سرمربی گل گهر به مناسبت تولد 57 سالگی اش، در گفتگویی با برنامه فوتبال برتر به نکات جالب توجهی اشاره کرد که از جمله آن می توان به توافق او با مسئولین فدراسیون برای هدایت تیم ملی اشاره کرد که با مخالفت سپاهانی ها، این امر میسر نشد.

قلعه نویی در ابتدای این گفتگو مورد دلیل انتخاب گل گهر در لیگ بیستم گفت: ما یک مربی حرفه ای هستیم و چمدانمان را در دست داریم. گل گهر تیم خیلی خوبی است. من قبلا این مدل تیم ها را تجربه داشته ام. مثل مس کرمان، استقلال اهواز و… تیم هایی که من مربیگری آن را به عهده گرفتم، هیچ گاه شرایط ایده آلی نداشتن، حتی تیم ملی فوتبال.

وی ادامه داد: زمانی که هدایت استقلال را برعهده گرفتم، در رتبه های نهم یا سیزدهم بود. تراکتور نیز در رتبه سیزدهم قرار داشت یا سپاهان نیز چهاردهم بود و هدایت آن را قبول کردم. من همیشه به تیم هایی رفتم که از فصل قبل مشکلاتی داشتند. هیچ گاه به تیم هایی نرفتم که آرامش، پول و شرایط ایده آل داشته باشند.

 

امیر قلعه نویی سرمربی گل گهر

او گفت: گل گهر تیم بسیار خوبی است. ما با مطالعه این تیم را انتخاب کردیم و مترصد این هستیم که یک تیم با ثبات درست کنیم.

ور در مورد شرایط ویژه لیگ بیستم به خاطر کرونا گفت: در تمام دنیا به دلیل این ویروس، شرایط ویژه است. ابتدا باید دعا کنیم که این ویروس لعنتی هر چه زودتر از بین برود. دنیا به حالت عادی برگردد. فوتبال نیز از این قاعده مستثنی نیست. اصلا فوتبال بدون تماشاچی نه روح دارد و نه لذت. امیدوارم هر چه زودتر تماشاگران را در استادیوم ها ببینیم.

قلعه نویی در مورد اینکه باتجربه ترین مربی لیگ است، گفت: به قول یک بزرگی، چه زود دیر شد. انگار همین چند روز پیش بود که وارد دنیای مربیان شدم. به هر حال من نیز دارم به سمت پیشکسوت شدن پیش می روم. ولی خوشحالم در دوره مربیگری ام اصولی داشتم و هیچ گاه این اصول را زیر پا نگذاشتم.

سرمربی گل گهر در مورد اینکه گفته می شود در حال حاضر امیرقلعه نویی آرام ترین شخصیت دوران ورزشی اش را دارد، می گوید: من همیشه آرام بوده ام ولی این خاصیت فوتبال است. مربیان بزرگ دنیا را نگاه کنید که در کنار خط چه حالت هایی دارند. وضعیت نیمکت ها را ببینید که چه اتفاقاتی رخ می دهد. ما هر کاری که انجام می دهیم، در راستای منافع تیممان است.

قلعه نویی در مورد پیش بینی اش از رتبه گل گهر در لیگ بیستم گفت: این را خدا می داند، ولی به دنبال این هستیم یک تیم با ثبات درست کنیم و انگیزه های خاص خودمان را داریم.

او در مورد اینکه چه قولی به هواداران گل گهر می دهد گفت: هر کسی که قول می دهد، مربی نیست. یک توپ به تیر دروازه می خورد و وارد دروازه می شود و شما به عنوان بهترین مربی دنیا انتخاب می شوید و همان توپ بیرون می رود و شما بدترین مربی دنیا می شوید. پس اگر کسی قول می دهد، نه مربی است و نه معلم.

قلعه نویی در مورد بدترین بدشانسی اش در دوران مربیگری و بهترین خوش شانسی اش گفت: خاطره خوبی که از فوتبال دارم، سال 88 و لیگ هشتم در شهر امام هشتم است که با استقلال قهرمان لیگ شدیم که این لطف امام رضا (ع) بود.

 

وی ادامه داد: من کلا آدم بدشانسی بودم. از پنالتی های تیم ملی گرفته تا سایر بازی ها. در بعضی از بازی ها باید 5 بر صفر برنده می شدیم ولی دیدار را باخته ایم. در کارنامه مربیگری من بالای 50 تا 60 مورد از این بازی ها وجود دارد.

سرمربی سابق استقلال، سپاهان، تراکتور و تیم ملی درباره اینکه چه آرزوی فوتبالی دارد توضیح داد: یک هدفی در زندگی داریم. سال 2007 در حق من در تیم ملی خیلی بدی کردند. نزدیک به 13 سال زحمت کشیدم تا به جایگاهی رسیدم که مسئولین برای حضور در تیم ملی به سراغ من آمدند ولی آقای عظیمیان این اجازه را ندادند که به تیم ملی بروم.

وی ادامه داد: 13 سال در تیم های شهرستانی مربیگری کردم و با تمام سختی ها و دوری از خانواده جنگیدم ولی به هدفم رسیدم تا مسئولین تیم ملی را مجاب کنم تا به اصفهان بیایند و حتی کارم با تیم ملی نیز تمام شده بود ولی آقای عظیمیان این اجازه را ندادند که از سپاهان جدا شوم. من بعد از 13 سال به خواسته ام رسیدم حالا شاید خیریتی بوده که به تیم ملی نرفتم.

قلعه نویی در مورد رکورد صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان با 4 تیم گفت: این رکورد فقط میان مربیان ایرانی نیست بلکه میان تمام مربیان حاضر در لیگ قهرمانان آسیاست. این رکورد ها به لطف خدا و حاصل یک کار تیمی است. یک اتاق فکری درست کرده اند و نزدیک 10 سال است که ما را می زنند که اگر آنها نبودند، شاید نتایج ما خیلی بهتر از این می شد.

وی گفت: ما در آسیا در ضربات پنالتی حذف شدیم و من را دادگاهی کردند. دو دوره بعد آقای کی روش در همان مرحله حذف می شود و از او یک قهرمان ملی می سازند. ببینید در این 10 سال چه برنامه ریزی هایی علیه من کرده اند.

قلعه نویی در پایان در مورد جمله معروف تعز من تشاء و تذل من تشاء که بارها به کار برده است نیز گفت: بدون اذن خداوند یک برگ خشک هم از درخت نمی افتد. عزت و ذلت هم دست خداست.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا