ورزشی

شمسایی: تجربه علی دایی – رونالدو را فالکائو برایم رقم زده بود

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1720856/4

زمان: 12:02  
1399/09/03

بازدید: 7,717

حس بد و تلخی بعد از شکسته شدن رکوردم داشتم 

گلزن اسبق تیم ملی فوتسال ایران که رکورد برترین گلزن فوتسال در جهان را در اختیار داشت، به موضوع مربوط به نزدیک شدن رونالدو به رکورد علی دایی، واکنش جالبی داشته است.

به گزارش “آلانه”، اسطوره فوتسال ایران که رکورد گل های ملی او توسط فالکائوی برزیلی شکسته شد ابراز امیدواری کرد که فاصله 7 گله رونالدو با علی دایی هرگز شکسته نشود و تجربه این اتفاق تلخ فوتسالِ ایران در فوتبال تکرار نشود. علی دایی، اسطوره فوتبال ایران که رکورددار گل زده ملی در تاریخ فوتبال جهان با 109 گل محسوب می‌شود این روزها کریس رونالدوی پرتغالی را بیش از هر زمان دیگری نزدیک خودش می‌بیند و حالا فقط 7 گل میان آنها فاصله وجود دارد که این یعنی خطر شکسته شدن این رکورد که یک اتفاق محتمل است. ورزش ایران که پیش از این رکوردهای جهانی خود را در دستان حسین رضازاده و وحید شمسایی نیز می‌دید که در نهایت توسط تالاخادزه گرجستانی و فالکائوی برزیلی آن را از دست رفته دید، اکنون امیدوار است رکورد چندساله علی دایی حفظ شود. 

وحید شمسایی درباره رکورد علی دایی و به خطر افتادنش به دست رونالدوی پرتغالی اینطور می‌گوید: ابتدا باید بگویم که از نظر من هنوز اتفاق خاصی نیافتاده است. درست است که 7 گل به ظاهر عدد کمی به نظر می‌رسد ولی توجه کنید آمار رونالدو در 2-3 دیدار ملی اخیرش خوب نبوده و دیگر اینکه او در حال حاضر 35ساله است و اگر به زودی این تعداد گل را به ثمر نرساند ممکن است فرصتش به پایان برسد و این رکورد در اختیار اسطوره فوتبال ایران باقی بماند. من به شخصه اصلاً دوست ندارم رونالدو به رکورد علی دایی برسد.

 

وی ادامه داد: خود علی دایی اعلام کرده رونالدو قطعاً رکوردش را خواهد شکست و البته عنوان کرده مشکلی با این موضوع ندارد و حتی به اینکه بازیکن بزرگی مثل رونالدو قرار است چنین رکوردی را بشکند افتخار هم می‌کند و واقعاً هم اگر فکرش را بکنید این موضوع هم خودش جای افتخار دارد و اتفاق کمی نیست چرا که یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال قرار است رکورد شما را بشکند. به طور کلی شاید برای شخص علی دایی این رکورد آنقدر مهم نباشد که برای ما ایرانی‌ها به عنوان یک افتخار ملی اهمیت دارد.

 

 

بازیکن اسبق تیم ملی فوتسال در مورد تجربه مشابه خودش و روزهایی که رکوردش را در آستانه شکسته شدن می‌دید گفت: تعارف که نداریم، واقعاً حس بدی در آن دوران داشتم و هرکسی هم باشد دوست ندارد چنین شرایطی را تجربه کند. به هر حال گل‌هایی که در طول سال‌های بازی زده بودم برایشان زحمت کشیده شده بود و رکوردی که داشتم هم یک افتخار شخصی و یک افتخار ملی بود. به هر حال این اتفاق یکباره رخ نداد و در طول زمان انجام شد و از چند وقت قبلش مشخص بود که فالکائو به زودی به رکورد من می‌رسد ولی احساس جالبی نداشتم. در کل الان که از آن زمان کمی فاصله گرفته‌ام من هم مثل آقای دایی می‌گویم جای افتخار دارد که یک بازیکن بزرگ مثل فالکائو رکورد من را شکسته است.

 

شمسایی در مورد لحظه شکسته شدن رکوردش توضیح داد: همانطور که گفتم از چند وقت قبلش مشخص بود این اتفاق می‌افتد و وقتی به رکورد من رسید و از آن عبور کرد دورانی بود که تلفن من زیاد زنگ می‌خورد. از دوستان و نزدیکان گرفته تا خبرنگاران و اهالی رسانه و برخی هم هوادار بودند و در یکی از این تماس‌ها بود که متوجه شدم رکوردم شکسته شده است. به هر حال یک جمله کلیشه‌ای معروف است که می‌گوید رکوردها برای شکسته شدن هستند و این اتفاق دیر یا زود رخ می‌داد.

 

وی در مورد اینکه فالکائو با بازگشت به فوتبال توانست رکوردش را بشکند ولی چنین امکانی در ایران برای او فراهم نشد گفت: این مسائل مربوط به گذشته است و اصلاً دوست ندارم آن را نبش قبر کنم. هرچه بود گذشت و دیگر صحبت در مورد آن فایده ندارد و من هم تصمیم گرفتم در این خصوص سکوت کنم. بازهم می‌گویم امیدوارم این رکورد به دست رونالدو شکسته نشود ولی در هر صورت چیزی از افتخارات و بزرگی علی دایی و کاری که در لباس تیم ملی برای ایران انجام داده کم نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا