سیاسی

سفیر ارمنستان با عراقچی درباره قره‌باغ رایزنی کرد

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه آلانه، سفارت ارمنستان در تهران از دیدار سفیر این کشور در ایران با معاون سیاسی وزیر امور خارجه درباره توافق اخیر ایروان، مسکو و باکو برای پایان درگیری‌ها بر سر قره‌باغ خبر داد.

سفارت ارمنستان در تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «آرتاشس تومانیان» سفیر جمهوری ارمنستان در تهران با «سید عباس عراقچی» معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.

سفارت ارمنستان درخصوص موضوعات مورد رایزنی در این دیدار تصریح کرد: تومانیان در این دیدار اطلاعاتی در مورد شرایط ایجاد شده در ارمنستان و قره‌باغ کوهستانی پس از پذیرش بیانیه سه جانبه سران کشور‌های ارمنستان، آذربایجان و روسیه و آخرین تحولات مربوط، به آگاهی طرف گفت‌وگوی خود رساند.

در این اطلاعیه خاطرنشان شده است: طرفین در ارتباط با حل مناقشه قره‌باغ و روند‌های مربوط به آن در دوران پسا جنگ، شرکت نیرو‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای و نقش‌آفزینی احتمالی آنان در آینده به تبادل نظر پرداختند.

سفارت ارمنستان با بیان اینکه جهت‌ها، امکانات و ظرفیت‌های همکاری‌های توافق شده و در راستای منافع متقابل ارمنستان – ایران در شرایط سخت ایجاد شده، در این دیدار مورد بحث و بررسی قرار گرفت، یادآور شد: طرفین بر ضرورت حفظ و تحکیم ارتباط دائم و برگزاری نشست‌های مشورتی بین نهاد‌های دولتی و اقشار جامعه و نیز در راستای فعال کردن بیش از پیش امور مشترک در زمینه‌های همکاری جاری فیمابین ابراز اطمینان کردند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا