سیاسی

بررسی طرح مدیریت تعارض منافع در کمیسیون اجتماعی/ لایحه تعارض منافع رسماً به مجلس نرسیده است

پنل اس ام اس هیرو

اسماعیلی در گفت‌و‌گو با باشگاه آلانه مطرح کرد؛

بررسی طرح مدیریت تعارض منافع

ولی اسماعیلی نایب رئیس کمیسیون اجتماعی در گفت‌و‌گو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، با اشاره به دستور کار این هفته کمیسیون خود بیان کرد: نمایندگان با دعوت از مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، در حال بررسی موضوع بیمه بیکاری و شاغلان غیر رسمی هستند و قرار بود امروز جمع بندی چند سناریوی تأمین اجتماعی به کمیسیون اجتماعی گزارش شود.

او با بیان اینکه طرح مدیریت تعارض منافع در این کمیسیون بررسی می‌شود، بیان کرد: نزدیک ۶ بند از طرح تصویب شده است و این مسئله مهم تا نشست فردا ادامه دارد. 

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی تصریح کرد: در طرح مدیریت تعارض منافع خلأهای قانونی وجود دارد؛ بسیاری از مدیران در عملکردشان با تعارض منافع روبه‌رو می‌شوند و به سمت منفعاتشان حرکت می‌کنند. برای نمونه موضوع استعفای ملک‌زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در  روزهای اخیر از همین خلأ قانونی و تعارض منافع حکایت دارد که هم‌قطارانش را به منافع عمومی ترجیح داده بود.

اسماعیلی افزود: در جهت پیگیری طرح یاد شده، اقدام‌های پیشگیرانه از تخلفات اداری مانند درج در پرونده تا اقدام قضایی پیش‌بینی شده است.

او با یادآوری اینکه لایحه تعارض منافع از سوی دولت به صورت رسمی به مجلس ارائه نشده است، تأکید کرد: البته از طرفیت‌های لایحه استفاده می‌کنیم؛ به علاوه طرح مرکز پژوهش‌های مجلس، پیشنهاد نمایندگان و طرح کمیسیون درباره تعارض منافع محورهای بررسی نمایندگان کمیسیون اجتماعی هستند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا