سیاسی

آصفری: «همتی» پاسخی به نامه مجلس درباره تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی نداده است/ نیکزاد:روسای کمیسیون های اقتصادی و برنامه و بودجه این موضوع را پیگیری کنند

پنل اس ام اس هیرو

آصفری:همتی پاسخی به نامه مجلس درباره تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی نداده/ نیکزاد:روسای کمیسیون‌های اقتصادی و برنامه این موضوع را پیگیری کنندبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، محمدحسن آصفری درجلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذکری با استناد به بند ۲۲ آئین نامه داخلی خطاب به هیات رئیسه مجلس، گفت: هیات رئیسه مجلس وظیفه دارد تا شأن و جایگاه نمایندگان و مجلس را حفظ کند.

وی افزود: ما ۲ بار نامه‌ای را به شخص همتی رئیس کل بانک مرکزی ارسال کردیم و از وی خواستیم تا در بحث تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی کاملا شفاف اعلام کند که این ارز‌ها را به چه کسانی تحویل داده و چه کالایی با آن وارد شده است.

آصفری تاکید کرد: آقای همتی به دو نامه مجلس پاسخی نداد و تنها یک آدم دست چندمی در بانک مرکزی پاسخ نامه را داده و اعلام کرد که این موارد به صورت شفاف در سامانه بانک مرکزی موجود است و به آن مراجعه کنید اما سامانه ای بارگزاری نشده است.

آصفری بیان کرد: هیئت رئیسه وظیفه دارد شأن و جایگاه مجلس را که مقام معظم رهبری و امام راحل بار‌ها فرمودند که مجلس در رأس امور است، حفظ کنند. اگر هیئت رئیسه اجازه داده بود که سوال از رئیس جمهور کلید خورده و آقای روحانی به صحن مجلس آمده و پاسخ نمایندگان را دهد، امروز وزرا و مسئولان دولتی این‌گونه پاسخ نامه‌های ما را نمی‌دادند.

وی  بیان کرد: این حق نمایندگان است که بتوانند از رئیس جمهور در مجلس سوال خود را بپرسند و روحانی باید با حضور در مجلس به سوالاتی مانند معضل گرانی، تولید، معیشت و غیره پاسخ دهد و هیئت رئیسه باید آئین نامه داخلی مجلس را رعایت کند و نباید در زمانی که نمایندگان خواهان پرسش از رئیس جمهور هستند از طریق لابی با روحانی این موضوع حل و فصل شود.

علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس که در غیاب قالیباف اداره جلسه را برعهده داشت در پاسخ به تذکر این نماینده، گفت: رئیس بانک مرکزی و یا در نهایت معاون پارلمانی وی باید پاسخ نامه نمایندگان مجلس را بدهد و نفر چندم در این موضوع نباید ورود کرده و پاسخ دهد بنابراین حرف شما به حق و درست است.

وی افزود: دیوان محاسبات در بحث تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی باید ورود کند و از آقایان پورابراهیمی و حاجی بابایی رؤسای کمیسیون‌های اقتصادی و برنامه و بودجه می‌خواهیم که این سوال شما را که یک بحث ملی و مطالبه عمومی است را پیگیری کرده و از همتی بخواهند تا با حضور در کمیسیون به سوالات شما پاسخ دهند و در صورت عدم اقناع ما طور دیگری به موضوع ورود کنیم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا