سیاسی

کنترل انتقال کرونا، هدف اصلی طرح تعطیلات است

پنل اس ام اس هیرو

روحانی در جلسه ستاد مقابله با کرونا مطرح کرد؛

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه آلانه، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه ستاد مقابله با کرونا اظهار کرد: ما یک دوره‌ای بسیار سخت در آغاز کرونا داشتیم که مقرراتی بود و مردم همکاری کردند؛ وقتی از فروردین وارد ماه اردیبهشت شدیم، فشار کرونایی کم شد؛ از آن زمان یعنی از اوایل اردیبهشت ۵، ۶ ماه می‌گذرد و در این مدت با موج دوم کرونا و اخیرا هم با موج سوم روبه‌رو شدیم که تصمیم به تعطیلی هوشمند شهر‌ها گرفتیم.

روحانی افزود: هدف اصلی ما این است که انتقال ویروس را کنترل کنیم تا به کمترین حد ممکن برسد و افراد مبتلا را سریعتر شناسایی و از افراد قرنطینه مراقبت کنیم و تجمع و تردد را کاهش دهیم.

وی تاکید کرد: ما قبلا می‌گفتیم دستورالعمل‌ها را مراعات کنید تا فشار از کادر درمان کم شود، اما یک مورد دیگر اضافه شده است، اینکه ما همه اصول را مراعات کنیم تا فشار اقتصادی بر کسب و کار‌ها و فعالیت‌های اقتصادی کم شود، زیرا اگر همه مراعات کنیم این دو هفته ممکن است به ۱۰ روز کاهش یابد.

رئیس‌جمهور گفت: اولین الزام این طرح، مسئولیت پذیری مردم است و پیام این تعطیلات برای این بود که به مردم بگوییم کرونا خیلی جدی است.

وی ادامه داد: در جلسه امروز مصوب شد که همه افرادی که در جامعه می‌آیند باید کارت ملی یا یک کارت با کد ملی همراه داشته باشد. تعداد تست‌های روزانه افزایش یافته و ممکن است تعداد افراد مبتلا بیشتر شود، اما در ادامه از تعداد فوتی‌ها کم می‌شود.

این خبر در حال تکمیل است/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا