سیاسی

افق روشن دولت اسلامی با مشارکت و ائتلاف حداکثری

پنل اس ام اس هیرو

افق روشن دولت اسلامی با مشارکت و ائتلاف حداکثریبه گزارش  حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه آلانه، ششمین نشست شورای مرکزی جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در سال جاری، با حضور اکثریت اعضای این شورا به صورت مجازی برگزار شد.

در این جلسه ضمن ارزیابی عملکرد استان‌ها برای صدور احکام دبیران، جانشینان و نیز مسئولان کارگروه‌های تخصصی و برنامه‌ریزی برای برگزاری همایش ویژه کارگروه‌های استانی به ویژه کارگروه بانوان، به موضوعات پیرامون نقش‌آفرینی جمعیت جانبازان در انتخابات پیش رو پرداخته شد؛ در این راستا تشکیل جلسات منظم ستاد انتخابات جمعیت جانبازان مورد تاکید قرار گرفت.

همچنین گزارشی از احزاب و جبهه‌های مختلف فعال شده در جناح‌های مختلف برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ و نیز نقد و نظر پیرامون میدان‌داری و نوسازی شورای ائتلاف و پاسخ به دعوت جامعه روحانیت مبارز برای میزبانی احزاب و نیز بررسی دیگر ظرفیت‌های فعال نشده در نیرو‌های انقلاب بحث و تبادل نظر صورت گرفت و پدیده مشارکت حداکثری با به کار بستن سازو کار ائتلاف حداکثری رسیدن به افق روشن انتخابات ۱۴۰۰ را برای نیرو‌های انقلاب امکان پذیر می‌کند.

مجتبی شاکری دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی ضمن تشریح ظرفیت‌های اجتماعی، حزبی و غیر حزبی نیرو‌های انقلاب، تازه‌ترین وضعیت تلاش‌های صورت گرفته در محافل و مجامع با هدف رسیدن به هم افزایی حداکثری را تبیین کرد و به بیان ویژگی مدل‌های تعریف شده پیشنهادی برای سازمان دهی جدید شورای ائتلاف پرداخت.

شاکری با بیان اینکه به نظر می‌رسد به‌رغم ۲۰۰ هزار منتخب شورای شهر و روستا در سراسر کشور برخی سهم انتخاب رئیس جمهور را در اداره کشور مهم‌تر ارزیابی می‌کنند، گفت: بی تردید جایگاه قوه مجریه در نظام جمهوری اسلامی قابل قیاس با نقش شورا‌های شهر و روستا نیست. رئیس‌جمهور بیش از سه‌هزار پست مهم را از وزرا، معاونین، مشاورین، مدیران کل و… را با خود به همراه می‌آورد و از جایگاه بلند تصمیم‌گیری و اجرا حسب قانون اساسی برخوردار است.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب ادامه داد: فهرست وعده‌های عمل نشده دولت‌های یازدهم و دوازدهم و ناکارآمدی در مدیریت اقتصاد کشور و چشم دوختن به مذاکرات بی فرجام برای کاهش تحریم‌های حداکثری نشان داد پدیده باج خواهی آمریکا و هم‌پیمانان اروپایی اش چگونه نظام محاسباتی کارگزاران ما را دچار اشتباه می‌کنند. انتخاب رئیس جمهور در قامت بلند گفتمان انقلاب اسلامی برای به صحنه کشیدن همه ظرفیت‌های داخل برای تحقق اقتصاد مقاومتی ابرخواسته ملت ماست.

ورود به مرحله اجرای تمام عیار منشور گام دوم رئیس قوه مجریه از جنس باور عمیق نسبت به این منشور می‌طلبد. با «مشارکت اکثری» و «ائتلاف حداکثری» نیرو‌های انقلاب میتوان انتخابات ۱۴۰۰ را تحقق دولت اسلامی برای رسیدن به افق روشن تمدن بزرگ جهان اسلام را دید.

در جلسه اخیر شورای مرکزی جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی گزارشی از تازه‌ترین وضعیت آمار ثبت‌نام در سایت جمعیت و عبور از عدد ۴۰۰ عضو ارائه شد که نوید بخش توسعه تشکیلاتی جمعیت از مراکز استان به شهرستان‌ها می‌باشد.

در این نشست همچنین نتیجه ارزیابی فعالیت دفاتر استانی جمعیت جانبازان تشریح شد که بر این اساس استان‌ها به چهار گروه فعال، نیمه فعال، غیر فعال و فاقد دبیر تقسیم بندی شدند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا