ورزشی

بدترین خرید برانکو، بهترین بازیکن قلعه‌نویی

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش”آلانه” این ستاره نیجریه ای لیگ برتر فوتبال ایران بعد از ثبت یک گل و یک پاس گل در بازی اول گل گهر مقابل سپاهان در بازی امروز ابتدا روی یک ضربه سر پاس احمد زنده روح را به گل اول بازی تبدیل کرد و دقایقی بعد با یک فرار عمقی پشت دفاع مس رفسنجان صاحب توپ شد و با ضربه ای هوشیارانه برای بار دوم داوود نوشی صوفیانی را تسلیم کرد تا تبدیل به مرد دو گله این مسابقه و صدرنشین زودهنگام جدول گلزنان لیگ شود.

این اتفاق پنج فصل  بعد از آن است که گادوین منشا به عنوان یک بازیکن ناشناس وارداتی از لیگ ارمنستان پایش را به فوتبال  ایران گذاشت و با گل های عجیب و غریب ، ضربات مهلک و فرارهای پا به توپ طولانی اسمی در کرد و سپس به عنوان یکی از بهترین خریدهای فصل به پرسپولیس پیوست.

او در پرسپولیس دوران خوشی را نگذارند و با وجود کیفیت و درخشش های مقطعی هرگز نظر برانکو را جلب نکرد تا جایی که حتی برانکو در محافل خصوصی او را بدترین خرید دوران فوتبال خود خطاب می کرد.

 

 

لحظه به ثمر رسیدن گل اول گل گهر به مس رفسنجان که منشا سانتر احمد زنده روح از روی یک ضربه ایستگاهی را با یک ضربه سر دقیق و زیرکانه به تور دروازه دوخت.

منشا در نیمه فصل دوم حضور خود در پرسپولیس در یک انتقال جنجالی به استقلال رفت و آنجا هم طوری بازی نکرد که نامش در فهرست سال آینده آبی ها ثبت شود. بنابراین حضور در لیگ فوتبال امارات و نیم فصل بازی در تیم عجمان ادامه حضور او در فوتبال ایران را به شکلی دیگر و توسط مردی که او را به لیگ برتر آورده بود رقم بخورد.

 

 

دبل منشا برابر مس رفسنجان و سومین گل او در دو هفته ای که از رقابت های لیگ بیستم می گذرد. گلی که شباهت زیادی به گل های خاص این بازیکن داشت. این گل منشا را به تنهایی به صدر جدول گلزنان برد.

درست در شرایطی که صحبت های جدی در مورد افت جدی و تمام شدن فوتبال منشا وجود داشت مجید جلالی در نیم فصل سال گذشته او را دوباره به فوتبال ایران بازگرداند و در پیشانی خط حمله گل گهر نشاند.منشا با ورود مجدد خود به فوتبال ایران نشانه هایی از کیفیت و توانایی های خود را نشان داد هرچند هنوز آن بازیکن موثر و درخشان سال های پیش نبود با اینحال حضورش در گل گهر مثبت بود وهمکاری او و یونس شاکری یکی از پرگل ترین دوره های تاریخ یک تیم ته جدولی در فوتبال ایران را رقم زد.

 

در فصل تازه و زمانی که قلعه نویی به جای مجید جلالی برای هدایت گل گهر انتخاب شد ابتدا صحبت از جدایی منشا بود اما قلعه نویی با شرط حضور این بازیکن در تمرینات نیم فصل منشا را در جمع آبی پوشان سیرجانی نگه داشت. او در تمام تمرینات پیش فصل حاضر بود و در شرایطی که به خاطر شوخ طبعی یکی از محبوب ترین بازیکنان تیم به حساب می آید شروع فوق العاده خود در فوتبال ایران را جشن گرفت.

 

 

منشا روحیه شاد و شوخ در تیم دارد و به همین دلیل بین همبازیانش محبوب است و این باعث شده که گلزنی او برای همتیمی هایش طعم دیگری داشته باشد.

او با بدن تازیانه خورده و ورزیده امروز هم در دفاع تیمی گل گهر حضور داشت و هم یک خطر عمده همیشگی روی دروازه مس رفسنجان بود تا جایی که سرمربی حریف هم به تعریف و تمجید از او پرداخت و تفاوت دو تیم را در وجود منشا خلاصه کرد.

اگر سه گل او در مسابقات این فصل را مرور کنید به نتایج جالبی خواهید رسید. گل اول او در این فصل به سپاهان با یک ضربه سر هوشمندانه به سمت چپ و در شرایطی که انگار روی هوا راه می رود، گل دومش توپ ارسالی از سمت راست و یک ضربه سر تمیز در شلوغی محوطه جریمه و از بین مدافعان و گل سومش هم یک فرار هفتاد متری و دریافت توپ از بین مدافعان بدون ضربه اضافی و شم تمام کنندگی ای که از یک مهاجم خارجی انتظار داریم.

منشا هفته آینده مقابل مدافعان سخت گیر فولاد قرار خواهد گرفت. در مسابقه ای که آیاندا پاتوسی همبازی سابق او در استقلال نیز با پیراهن یک تیم دیگر در آن حضور دارد. جدال این دو یقینا دیدنی خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا