ورزشی

مرزبان: می‌دانیم مشکلات سپاهان تمام نشده است

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، علیرضا مرزبان مربی سپاهان در نشست خبری پس از دیدار هفته دوم تیمش برابر آلومینیوم اراک که با پیروزی یک برصفر طلایی پوشان همراه شد، در رابطه با این بازی گفت: یکی از مهم‌ترین فاکتور های ما این است که باید بررسی کنیم که چطور تیم فصل گذشته در کورس قهرمانی بود ولی به یکباره دچار بحران شد. سعی کردیم این موضوع را از ابعاد مختلف علمی، تاکتیکی و روانشناسی بررسی کنیم. کار سختی بود ولی خوشحالیم که یک قدم رو به جلو برداشتیم. خودمان می دانیم که مشکلاتمان هنوز حل نشده است. این تیم باید ریشه ای برخی مسائلش حل شود و این برد کمک می کند که قدم بزرگی به سمت جلو برداریم.

او سپس با تمجید از شاگردانش بیان کرد: آنها جنگیدند و مبارزه بزرگی را انجام دادند. این موضوع برای ما خیلی مهم بود. از طرفی باید بار دیگر درگذشت آقای یاوری را تسلیت بگویم. از کانون هواداران هم باید باید یاد کنم که فضای متفاوتی در استادیوم ایجاد کرده بودند. امیدواریم مسیر خودمان را برویم. راه سختی در پیش داریم. باید با سختی ها زندگی کنیم.

مرزبان در مورد حمایت هواداران که برای بدرقه تیم به هتل کوثر رفته بودند، اضافه کرد: فوتبال بدون هوادار اصلا معنی ندارد. نبودن هواداران الان مشکلات بزرگی در دنیا و ایران ایجاد کرده است. فوتبال مال مردم است و امروز که هواداران مقابل هتل بودند، احساس قوی ای بود که به تیم گفتند ما کنارتان هستیم.

سوال بعدی از مربی سپاهان در رابطه با ضربات ایستگاهی بود و او در واکنش به این سوال که آیا برنامه ویژه ای برای این موضوع داشته‌اند یا خیر، عنوان کرد: ما تا گرفتن ضربات ایستگاهی خیلی خوب عمل می کردیم ولی در مورد اجرا باید دقت بیشتری داشته باشیم تا بهتر نتیجه بگیریم.

مرزبان در بخش بعدی حرف هایش درباره نیمه دوم بازی که گل برتری سپاهان هم در آن رقم خورد، توضیح داد: نیمه دوم مسائلی جزئی را به بازیکنان اشاره کردیم. ریزه کاری ها را باید تشخیص بدهیم؛ اینکه از کجا به حریف ضربه بزنیم و خوشحالیم که بچه ها به خوبی این تاکتیک را اجرا کردند. خود محرم به عنوان یک لیدر بزرگ توصیه های بسیار خوبی به بازیکنان در طول بازی ارائه می کرد که این هم موضوع بسیار مهمی در این پیروزی بود.

از مرزبان در رابطه با نقش محمد کریمی در تیم پرسیده شد و او گفت: ما نقش های کریمی را تغییر داده ایم. در بازی بازیکن باید طبق شرایط بازی منطقه بازی‌اش را تغییر بدهد. این ها را به محمد گفته بودیم و این مسئله به او کمک کرد.

از مربی سپاهان پرسیده شد چرا با وجود شیوع ویروس کرونا از هواداران خواسته که تیم را تا ورزشگاه همراهی کنند. مرزبان در واکنش به این سوال گفت: اگر مردم در جامعه احساس خوبی داشته باشند و از همدیگر مراقبت کنیم، بهتر می شود. هواداران هم ماسک داشتند و رعایت کرده بودند. باید این را بدانیم که حس وفاداری را به هم داشته باشیم. به عنوان مثال ما ماسک می زنیم، برای اینکه دیگران را از بیماری حفظ کنیم. امیدوارم این بیماری خیلی زود از بین برود.

مرزبان درباره اینکه چه اتفاقاتی باید بیفتد که سپاهان روی سکو برود، توضیح داد: برای این موضوع باید یک تیم اتحاد داشته باشد. برای این موضوع باید درک و احساس خوبی از همدیگر وجود داشته باشد. باید تفاوت های شخصیتی را بپذیریم و ما در حال کار کردن روی این موضوع هستیم. از طرفی به مدیریت هم بازمی گردد که احساس خوبی داشته باشد و در نهایت کادر فنی باید یک هدف خاص داشته باشد و هدف های مربی تیم را پیاده کند. اتحاد این 4 راس اگر وجود داشته باشد، می توانیم سپاهانی مانند گذشته مدعی آسیا بسازیم.

مرزبان سپس در مورد تغییرات زیادی که سپاهان در چینش نفرات نسبت به بازی گل گهر داشت و اینکه این مسئله ادامه دار خواهد بود یا خیر، اینطور واکنش نشان داد: دلیل بازی نکردن، کیفیت بازی نبود. ما بررسی کردیم که چرا نتیجه نگرفتیم. ما بازیکنانی را کنار هم گذاشتیم که بهتر با هم کار کنند و این دلیل نمی شود که آنها بازیکنان خوبی نبوده اند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا