ورزشی

5 ساعت حساس برای یک انتقال در پرسپولیس!

پنل اس ام اس هیرو

 

به گزارش “آلانه”، سرخپوشان تهرانی که محمد نادری و شجاع خلیل زاده را همزمان از دست دادند و با مصدومیت محمد انصاری و جدایی محسن ربیع خواه، ترکیب دفاعی خود را خالی تر از هر زمان دیگری می‌بینند، در روزها و هفته های اخیر به دنبال خرید یک مدافع میانی بوده اند اما تاکنون موفق به این کار نشده اند.

 

سرخ ها اگرچه 7 خرید لیگ برتری خود را انجام دادند اما باتوجه به مصدومیت و محرومیت عیسی آل کثیر، قصد دارند او را از فهرست خود کنار بگذارند تا یک مهره لیگ برتری دیگر را به خدمت بگیرند. آل کثیر تا فروردین 1400 نمی‌تواند در ترکیب پرسپولیس بازی کند و بنابراین سرخ ها امکان این را خواهند داشت که در نیم فصل نام او را به عنوان خرید لیگ برتری ثبت کنند.

در این مدت نام های بسیار زیادی در اطراف باشگاه پرسپولیس شنیده شده‌اند؛ از شاهین طاهرخانی مدافع تیم استقلال و حجت حق وردی مدافع پیکان تا فرشاد فرجی بازیکن تیم پدیده و البته اسم هایی که در کرمان فوتبال خود را ادامه می‌دهند و تحت قرارداد گل گهر و مس هستند. اما هر بار یک اتفاق مانع از انتقال یکی از این بازیکنان به پرسپولیس شده است.

 

فرشاد فرجی به شدت مورد توجه یحیی گل محمدی قرار داشت اما سیدمهدی رحمتی به هیچ وجه حاضر نشد که او را حتی با پرداخت رقم رضایت نامه، در اختیار پرسپولیس قرار دهد. ایمان سلیمی دیکر بازیکنی بود که یحیی به او علاقه داشت اما نوع رضایت نامه اش و همچنین علاقه وی به بازی در اروپا، مانع از این انتقال شد.

شاهین طاهرخانی اولویت سوم پرسپولیسی ها بود اما باتوجه به آنچه که در مذاکرات اولیه رقم خورد، قرمزها از جذب او منصرف شدند و ترجیح دادند که به سراغ گزینه های بعدی بروند.

 

علیرضا آرتا مدافع جدید تیم گل گهر که مورد توجه برانکو هم بود، با پیشنهاد از سوی سرخ ها مواجه شد اما امیر قلعه نویی سرمربی تیم گل گهر با اعلام این که دیگر مدافعانش مصدوم هستند، روی حفظ آرتا پافشاری کرد؛ موضوع علیرضا ابراهیمی نیز مشابه او بود.

نکته مهم این که مدیران پرسپولیس این فرصت را داشتند که با جذب بازیکن لیگ یکی، سهمیه لیگ برتری خود را به بازیکنی دیگر اختصاص دهند و به همین خاطر سراغ امیر طاهر بازیکن چپ پای تیم مس کرمان رفتند. مذاکرات اولیه که سه هفته پیش انجام شد بی نتیجه بود اما در دور تازه مذاکرات، باشگاه مس کرمان چراغ سبز نشان داد که این بار رضا مهاجری سرمربی مسی ها با انتقال او مخالفت کرد.

 

حجت حق وردی دیگر بازیکنی است که پرسپولیس علاقه به جذب او داشت اما مهدی تارتار باتوجه به کمبود مدافع، به شدت مخالف این انتقال است.  سرخ ها می‌خواستند که امیر روستایی را هم وارد معامله کنند و به صورت معاوضه، حق وردی را به خدمت گیرند. انتقال حق وردی به پرسپولیس هنوز در بن بست قرار دارد اما شاید خرید یک مدافع نظیر طاهرخانی از سوی پیکان، شرایط را تغییر دهد ولی نظر تارتار درباره جدایی حق وردی که شب گذشته نیز عملکرد خوبی نداشت، فعلا مخالفت صریح بوده است.

 

پرسپولیس باتوجه به سن و سال سیدجلال حسینی و حضور در پنج تورنمنت مختلف (لیگ قهرمانان آسیا 2020، لیگ برتر، جام حذفی، لیگ قهرمانان آسیا2021 و شاید جام باشگاه های جهان) به یک مدافع احتیاج دارد اما حالا تنها 12 ساعت برای سرخ ها فرصت باقی مانده و نتیجه فعالیت مدیران پرسپولیس که در ساعات اخیر مذاکرات را به شدت دنبال می‌کنند، احتمالا زودتر از پایان شب مشخص خواهد شد. پرسپولیس اکنون تنها دو گزینه دارد که البته هیچ یک به قطعیت نزدیک هم نشده‌اند؛ پس فعلا باید منتظر ماند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا