ورزشی

صعود ایتالیا و بلژیک به نیمه‌نهایی لیگ ملت‌های اروپا

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، بعد از صعود اسپانیا و فرانسه، تیم های ایتالیا و بلژیک هم با پیروزی برابر بوسنی و دانمارک، به جمع چهار تیم پایانی رقابت های لیگ ملت های اروپا 2020 راه پیدا کردند.

ایتالیا امشب موفق شد با نتیجه 2-0 بوسنی را شکست بدهد و بالاتر از هلند و لهستان، راهی مرحله نیمه نهایی شد.

شاگردان روبرتو مانچینی که میهمان بوسنی بودند، ابتدا در دقیقه 22 توسط آندره آ بلوتی به گل رسیدند. روی ارسال لورنزو اینسینیه از سمت چپ بود که بلوتی با یک ضربه دقیق کار را تمام کرد.

 

 

این نتیجه تا دقیقه 68 پایدار بود تا اینکه روی ارسال مانوئل لوکاتلی به پشت مدافعان بوسنی، دومینیکو براردی با یک ضربه تماشایی، حساب کار را 2-0 کرد. در نهایت بازی با همین نتیجه به پایان رسید تا ایتالیا با 12 امتیاز، در صدر گروه یک قرار گرفت.

در دیگر دیدار این گروه، هلند گل های ممفیس دیپای (77- پنالتی) وجورجینیو واینالدوم (84)، موفق شد 2-1 لهستان را شکست بدهد و با 11 امتیاز در این گروه دوم شود. لهستان با 7 امتیاز دوم شد و بوسنی هم با 2 امتیاز، به دسته دوم لیگ ملت ها سقوط کرد.

در گروه دوم هم بلژیک در دیدار سرنوشت ساز گروه موفق شد با نتیجه 4-2 دانمارک را از پیش رو بردارد و به نیمه نهایی صعود کند.

 

 

یوری تیلمانس در دقیقه 3 بلژیک را پیش انداخت اما یوناس ویند در دقیقه 17 کار را به تساوی کشید. اما دو گل روملو لوکاکو در دقایق 56 و 69 پیروزی بلژیک را تقریبا قطعی کرد. گل به خودی ناصر شاذلی در دقیقه 86 دانمارکی ها را امیدوار کرد ولی کوین دی بروین در دقیقه 87 گل چهارم بلژیک را به ثمر رساند و یک پیروزی پرگل را برای این تیم رقم زد.

 

 

در دیگر دیدار این گروه، انگلیس با درخشش فیل فودن، 4-0 ایسلند را از پیش رو برداشت. دکلان رایس و میسون مونت در دقایق 20 و 24، دروازه ایسلند را باز کردند تا سه شیرها نیمه اول را با برتری 2-0 به رختکن بروند.

در نیمه دوم فودن دو بار دیگر در دقایق 80 و 84 دروازه حریف را باز کرد تا انگلیس در آخرین دیدارش در لیگ ملت ها به یک پیروزی پرگل برسد.

در این دیدار گروه بلژیک با 15 امتیاز اول شد و دانمارک و انگلیس هر دو با 10 امتیاز در رتبه های دوم و سوم قرار گرفتند. ایسلند هم با 6 شکست و بدون امتیاز، به دسته دوم سقوط کرد.

مرحله نهایی این رقابت ها در اکتبر سال آینده برگزار خواهد شد. از قبل مشخص شده بود که مراحل نیمه نهایی و فینال به میزبانی تیم اول گروه یک خواهد بود و به این ترتیب، ایتالیا پذیرای سه تیم فرانسه، اسپانیا و بلژیک خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا