سیاسی

جزئیات اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی شهر محور

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه آلانه، حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در جلسه‌ امروز که با حضور استانداران سراسر کشور و جانشین بسیج مستضعفین برگزار شد، درباره طرح مدیریت جامع هوشمند شهری گفت: مدیریت این طرح، شهر محور است برای جلوگیری از آسیب بیشتر به کسب و کار‌ها در شهر‌ها به اجرا در می‌آید.

معاون امنیتی وزارت کشور درباره وضعیت شهر‌ها و شاخص‌های اعمال وضعیت آن‌ها گفت: اگر در هر شهر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۴ بستری شوند، آن شهر زرد، اگر ۶ نفر بستری شوند آن شهر نارنجی و اگر تعداد بستری‌ها به ۱۰ نفر برسد وضعیت آن شهر قرمز است.

او در ادامه افزود: فعالیت‌های اداری، تجاری، فرهنگی آموزشی، تردد‌ها مشمول فعالیت قرار می‌گیرند و براساس دستورالعمل اعلام شده به آن‌ها فعالیت خود را دنبال می‌کنند.

ذوالفقاری تصریح کرد: اعمال مقررات باید برای همه گروه‌ها به صورت یکسان انجام شود؛ متاسفانه ما مشاهده می‌کنیم که اعمال قوانین برای همه یکسان انجام نمی‌شود که این کار اشتباه است و ما باید آن را برای همه اعمال کنیم؛ باید با توجیه دقیق مردم کاری کنیم که کمتر نیاز به اقدامات سلبی باشد.

معاون امنیتی وزارت کشور در ادامه با اشاره به ورود و خروج خودرو‌ها از شهر‌ها بیان کرد: ورود خودرو‌های بومی به شهر‌های نارنجی ممنوع است و اگر کسی وارد شد ۵۰۰ هزار تومان جریمه می‌شود و هر روز می‌تواند این جریمه تکرار شود و اگر شهر قرمز باشد جریمه ۱ میلیون می‌شود.

او ادامه داد: اگر کسی از شهر نارنجی به شهر دیگر وارد شود ۵۰۰ و اگر از شهر قرمز به شهر دیگر وارد شود ۱ میلیون جریمه می‌شود؛ در این بین برخی استثنائات هم در نظر گرفته شده و برخی مشاغل هستند که نیاز است از شهری به شهر دیگر سفر کند که این اختیار به شهر‌ها و استان‌ها داده شده که این روش‌ها را مدیریت کنند.

ذوالفقاری ادامه داد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی که وزارت بهداشت اعلام کرده برای همه الزامی است و در همه جا باید دقیق رعایت شود؛ باید همه پای کار حاضر شوند و در اجرای طرح‌های مختلف کمک کنند تا به نتیجه دلخواه برسیم و مانع اجرای ناقص آن بشویم. امروز بسته پیشنهادی خود را برای حمایت از کسب و کار‌هایی که با اعمال محدودیت‌ها دچار مشکل می‌شوند را ارائه کردیم.

او درباره اعمال محدودیت‌های کرونایی گفت: مبدا رفع محدودیت‌ها در شهر‌ها عبور شهر‌ها از قرمز و نارنجی و زرد و حرکت به سمت وضعیت سفید است که باید دستگاه‌ها تلاش کنند تا این طرح‌ها به سرعت به سرانجام برسد.

معاون سیاسی امنیتی وزارت کشور در پایان گفت؛ انتظار می‌رود طرح محله محور که از شنبه اجرا می‌شود با همکاری حداکثری مردم و مسئولان همراه باشد.

ذوالفقاری گفت: حتما بازدید‌های میدانی و کار‌های رسانه‌ای در دستور کار باشد و امیدواریم که بتوانیم بین ۱۵ روز تا ۱ ماه روند کاهش بیماری و کاهش مرگ و میر را در پیش بگیریم؛ کار دیگری که در این طرح کردیم این است که دقیقا وظایف سازمانی دستگاه‌های مرتبط با طرح‌ها را مشخص کردیم و در مسیر طرح اختیاراتی را برای استاندار قرار دادیم؛ هر دوشنبه بعد از اعلام وضعیت شهر‌ها استانداران می‌توانند خودشان اقدامات لازم را انجام دهند و منتظر دستور نباشند؛ امیدواریم بتوانیم در روز‌های پیش رو در مقابله با بیماری کرونا موفق باشیم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا