سیاسی

بلاتکلیفی نمایندگان جدید مجلس ظلم است/ امتیازبندی جدید برای حضور کمیسیون‌ها زمان‌بر است

پنل اس ام اس هیرو

بلاتکلیفی نمایندگان جدید مجلس ظلم است/ امتیازبندی جدید برای حضور کمیسیون‌ها زمان‌بر استبه گزارش  خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، امیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در صحن علنی امروز و در موافقت با  با  دو فوریت طرح الحاق یک تبصره به ماده ۳۸ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آیین نامه کنونی مجلس در ابتدای مجلس یازدهم شرایط عضویت و وضعیت کمیسیون‌ها را معلوم کرده است که حد نصاب کمیسیون‌های پر داوطلب کامل شده است.

او ادامه داد: در دوره‌های پیش پارلمان، معمولاً مرحله دوم انتخابات قبل از آغاز دوره جدید برگزار می‌شد و مشکلی برای حضور نمایندگان جدید در کمیسیون‌ها وجود نداشت اما این دوره ، شیوع کرونا مانع حضور نمایندگان در ابتدای شکل گیری کمیسیون‌ها شد و تضییع حق نمایندگان حدید را رقم زد.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: نمایندگان جدید با توجه به سوابق و تجربه خود می‌توانستند در کمیسیون‌هایی که حالا پر شده است، حضور یابند، در نتیجه اگر آیین نامه را دوباره در زمینه امتیاز بندی تغییر کند، باید مدتی از وقت مجلس را صرف این اتفاق کنیم. 

او بیان کرد: می‌توانیم با افزایش حد نصاب کمیسیون‌ها امکان حضور نمایندگان جدید را بر حسب سوابق و تجربه به وجود بیاوریم. بلاتکلیفی نمایندگان تازه وارد شده به مجلس بیش از این نامناسب است و اگر آنها در جایگاه نامناسب قرار نگیرند،  به مجلس ظلم می‌شود.

انتهای پیام/

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا