ورزشی

الرفاعی: معیار النصر در شکایت از پرسپولیس سوء نیت است

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، دکتر ایمن الرفاعی رئیس سابق کمیته انضباطی فوتبال عربستان مراحلی را اعلام کرد که باشگاه النصر باید به آنها اعتماد کند و آنها را دنبال کند تا در پرونده شکایتشان علیه پرسپولیس در دادگاه CAS برنده شوند.

الرفاعی روز سه شنبه در یک برنامه تلویزیونی گفت: النصر در پرونده شکایت از باشگاه پرسپولیس، بر اساس معیار ثبت نام بازیکنان در خارج از سیستم TMS استناد کرده است سپس معیار خود را بر روی سوء نیت باشگاه ایرانی گذاشته است چرا که آنها به جای پرداخت معوقات حقوق بازیکنانش، بازیکنان جدیدی را به خدمت گرفته است و این مسئله برای حکام واضح است و در دادگاه بدوی و سپس در فرجام خواهی در کمیته انضباطی رد شد.

وی افزود: اکنون پرونده النصر به دادگاه CAS خواهد رسید و نهایتا باید ظرف مدت  21 روز پس از دریافت شکایت النصر، رای این پرونده صادر شود. چرا که فینال لیگ قهرمانان آسیا در پیش است و این یک امر فوری است و این پرونده باید در اسرع وقت رسیدگی شود.

وی ادامه داد: داوری همیشه به آیین نامه ها، عرف و قوانینی بستگی دارد و داوران AFC از نظر من کاملاً مستقل هستند. من تسلط کاملی بر روی این پرونده ندارم ولی با توجه به اطلاعاتی که در اختیار دارم، النصر به 2 بندی که در بالا ذکر شد استناد کرده است.

الرفاعی ادامه داد: من توقع دارم دادگاه CAS با این رای را برگرداند و النصر را فینالیست معرفی کند. دو مسأله ای که کاملا واضح هستند و اگر به سیستم فیفا و ثبت نام بازیکنان پرسپولیس را بررسی کنیم، آخرین فرصت جذب بازیکن توسط آنها، در پنجره نقل و انتقالاتی زمستان قبلی بوده است.

او گفت: آنها نهایتا تا نقل و انتقالات زمستانی واقع در آخر سال 2019 و ابتدای سال 2020 می توانستند بازیکن جدید جذب کنند و قبل از همه گیری کرونا پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس بسته شده بوده و آنها قادر به جذب بازیکن جدیدی نبوده اند.

رئیس سابق کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در مورد راز رد شدن شکایت النصر توسط AFC گفت: به نظر من شاید یک محاسبه غلط از طرف قاضی های AFC انجام شده است و این نظر من به عنوان یک مرد قانون است و من تمایل به طرفداری از النصر ندارم و به نظرم دادگاه CAS این رأی را برمیگرداند.

پس از پایان دیدار مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا که با پیروزی پرسپولیس در ضربات پنالتی به پایان رسید، باشگاه النصر با ارائه شکایتی نسبت به حضور غیر مجاز بازیکنان نماینده ایران در این رقابت ها اعتراض کرد که این شکایت در کمیته انضباطی و سپس در کمیته استیناف AFC رد شد و اکنون مدیران این تیم عربستانی پرونده شکایت خود را به دادگاه عالی ورزش CAS برده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا