ورزشی

کرونا و نابودی بارسا؛ سقوط کاتالان ها؛ صعود رئال

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، به نقل از آاس، لالیگا پنجشنبه گذشته به باشگاه های دسته اول و دوم فوتبال اسپانیا سقف پرداختی های شان را اعلام کرد و امروز این مهم را به اطلاع رسانه ها رساند.

 

 

 

 

تقریبا تمام باشگاه های اسپانیایی به خاطر پاندمی کرونا با مشکلات اقتصادی دست به گریبانند و این قضیه در باشگاه های بزرگ به خصوص بارسا نمود بیشتری داشته است تا جایی که باشگاه کاتالان برای نجات از ورشکستگی در حال مذاکره با بازیکنان و کادر فنی به منظور کاهش دستمزدهاست.

طبق اعلام لالیگا سقف پرداختی ها نسبت به فصل گذشته 600 میلیون یورو کمتر است چرا که تیم ها به دلیل برگزاری بازی ها بدون تماشاگر، بخش مهمی از درآمدهای سالانه خود را از دست داده اند.

 

 

 

 

باشگاه بارسلونا نسبت به سال گذشته بیشترین ضرر را متحمل شده و سقف پرداختی های این تیم برای ایجاد توازن در بودجه، از تمامی باشگاه ها افت بیشتری به خود دیده است. سقف پرداختی ها(به بازیکنان و اعضای کادر فنی، تیم پزشکی، بدنسازها، تیم دوم و ….) در بارسا 382 میلیون یورو است در حالی که فوریه 2020 این رقم 656.4 میلیون یورو اعلام شده بود و حالا با افت 30 درصدی مواجه شده است. این رقم در سپتامبر 2019 نیز 671.43 میلیون یورو بود.

 

 

 

 

رئال مادرید دارای بیشترین سقف پرداختی ها در میان تیم های لالیگاست و از این حیث با کمترین افت مواجه شده است. رئال می تواند تا سقف 468.5 میلیون یورو پرداختی داشته باشد. رئال در سال های اخیر از این حیث به صورت سنتی پس از بارسا دوم بود. این رقم در اتلتیکو مادرید 252 میلیون یورو است.

باشگاه الچه با 34.6 میلیون یورو در میان تیم های لالیگا کمترین توانایی اقتصادی را داراست.

 

 

 

 

خاویر تباس رئیس لالیگا دو روز پیش تایید کرد که میزان درآمد باشگاه های اسپانیایی نسبت به سال گذشته یک میلیارد یورو کاهش یافته و به همین دلیل سقف پرداختی ها نیز با افت شدیدی روبرو شده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا