سیاسی

وزیر اطلاعات به سوالات نمایندگان پاسخ داد

پنل اس ام اس هیرو

ابوالفضل عمویی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگارانن جوان، درباره جلسات اخیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: روز یکشنبه کمیسیون امنیت ملی مجلس جلسه‌ای را برای بزرگداشت و تقدیر از آقای عزتی که از استادان برجسته جغرافیای سیاسی و نظامی است، برگزار کرد.

وی بیان کرد: عزتی سال‌های متمادی در آموزش و تدریس موضوع جغرافیا و ژئوپلیتیک کشور و مراکز نظامی فعالیت کرده و این جلسه برای تقدیر وی برگزار شد. همچنین عزتی دیدگاه‌های خود را درباره تحولات ژئوپلیتیک و استراتژیک دنیا مطرح کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در جلسه روز یکشنبه این کمیسیون، طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت؛ در ابتدا کلیات آن را بررسی کردیم، سپس وارد جزئیات طرح شدیم، یک ماده از آن مورد بررسی قرار گرفت، مسئولانی از وزارت امور خارجه و سازمان انرژی اتمی در جلسه حضور یافتند و دیدگاه‌های خود را مطرح کردند.

عمویی افزود: در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، آخرین مباحث مربوط به تحولات قره‌باغ مورد بررسی قرار گرفت چرا که بیانیه آتش‌بسی بین ارمنستان و آذربایجان، صادر و قرار شد این موضوع همچنان در دستور کار کمیسیون امنیت ملی مجلس باقی بماند و پیگیری شود.

وی اظهار کرد: وزیر اطلاعات‌ در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برای پاسخ به سؤالات چند تن از نمایندگان‌ حضور یافت.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سؤالاتی که از وزیر اطلاعات در این جلسه مطرح شد، گفت: علیرضا نظری نماینده مردم خمین سؤالی درباره حادثه‌ای که در سایت هسته‌ای نطنز رخ داده بود، مطرح کرد و در نهایت از پاسخ‌های وزیر اطلاعات قانع شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین محمدرضا میرتاج‌الدینی سؤالی درباره حضور شرکت‌های خارجی در معادن استان آذربایجان شرقی از وزیر اطلاعات مطرح کرد و در نهایت از توضیحات علوی قانع شد.

عمویی گفت: حسینی‌کیا نیز سؤالی درباره ضرورت ممانعت از خروج افراد متهم به مسائل مالی و اقتصادی از کشور از وزیر اطلاعات مطرح کرد. همچنین کریمی قدوسی سه سؤال از وزیر اطلاعات مطرح کرد اما از پاسخ‌های علوی قانع نشد و این سؤالات جهت طرح در صحن علنی مجلس، به هیئت رئیسه ارجاع شد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا