ورزشی

ورزشگاه زیبایی که همیشه خالیست(عکس)

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، هر ساله در شبکه های اجتماعی عکس هایی از عجیب و غریب ترین استادیوم دنیا منتشر می گردد. به عنوان مثال زمین فوتبالی که بر روی یک سکوی شناور ایستاده و اطراف آن را آب فرا گرفته است. تنها یک قسمت به جایگاه تماشاچیان اختصاص داده شده است، این جایگاه در فاصله زیادی قرار گرفته است و بسیار مرموز و فریبنده به نظر می رسد.

این استادیوم در خلیج مشهور سنگاپور “مارینا بی” قرار دارد و در فاصله کمی از یکی از محبوب ترین مناطق جغرافیایی جهان، در نزدیکی یک هتل با استخرهایی بر روی سقف آن قرار دارد.

این استادیوم در سال 2007 به طور موقت جهت جایگزینی استادیوم اصلی شهر و جهت برگزاری مراسم مختلف در سنگاپور احداث گردید، تا مراسمی چون رژه و دیگر رویدادهای عمومی در این مکان برگزار شود. احداث این استادیوم به علت تعمیر استادیوم ملی سنگاپور صورت گرفت، زیرا دولت پیشاپیش بدنبال جایگزینی مناسبی برای آن بود. در زمان احداث این ساختمان که 7 سال به طول انجامید، سکوی شناور مارینا به عنوان بزرگترین محوطه تفریحی سنگاپور تبدیل شد.

 

طرح این استادیوم به این صورت است که سکوی فلزی که بر روی آب شناور است، تنها 15 متر عریض تر از زمین فوتبال بوده، اما این محوطه بسیار باشکوه است. این محوطه گنجایش حضور 9000 نفر، گنجایش 200 تن اشیاء مختلف و همچنین ظرفیت چندین کامیون بزرگ را دارد که بتوانند ابزارآلات مورد نیاز کنسرت را به اینجا بیاورند. این محوطه بر روی دکلهای نصب شده در عمق دریا نصب شده است.

جایگاه تماشاچیان ظرفیت 30 هزار نفر را به خود اختصاص داده است، اما جلوی دید را نگرفته است. جایگاه تماشاچیان در جایی قرار گرفته است که از پنجره های هتل های نزدیک استادیوم نیز بتوان بازی را تماشا کرد.

اما مشکل اصلی این است که ما نمی توانیم بازی های ورزشی برگزار شده در عجیب غریب ترین استادیوم دنیا را ببینیم. هیچ ویدئویی از ورود توپ به دروازه و غوطه ور شدن گل در آب نیست. زیرا هیچ فوتبالی در اینجا برگزار نمی شود. در طی ده سال اخیر تنها یک بازی نه چندان جدی بین تیم های نیمه حرفه ای “توآن گیموک آتلتیک” و “VNNTU” در این استادیوم برگزار شده است.   

 

این استادیوم همیشه خالی است. حتی یک بازی تیم ملی، نه یک تمرین باشگاه بزرگی در این استادیوم برگزار نشده است. یک بار روسای فوتبال سنگاپور تصمیم به برگزاری فینال جام فوتبال سنگاپور بر روی این سکوی شناور گرفتند، اما به خاطر مشکلات روشنایی نتوانستند آن را عملی سازند. این مسابقه در نهایت در یک ورزشگاه کوچک با ظرفیت 8 هزار نفر برگزار شد.

از آن زمان به بعد، هیچ تیمی تمایل به برگزاری مسابقه خود در ورزشگاه مارینا بی را ندارد. اما از سوی دیگر، گویا لیگ سنگاپور جهت افزایش شهرت خود حاضر به هر کاری هست، آنها حتی از تیم های خارجی نیز دعوت به عمل آوردند. به عنوان مثال اکنون در لیگ سنگاپور، تیم ژاپنی “آلبریکس نیگاتا” در صدر قرار دارد، تیمی که هیچ بازیکن سنگاپوری عضو آن نیست. 

استادیوم “مارینا بی” اغلب اوقات بدون استفاده مانده است، تنها گاهی برای برنامه های تفریحی از آن استفاده می‌شود. به عنوان مثال رژه روز استقلال سنگاپور، همچنین مراسم آتش بازی سال نو در مرکز این محوطه برگزار شده است. چندین بار نیز از این استادیوم جهت برگزاری کنسرت استفاده شده است.

 

استفاده ورزشی از این استادیوم مدتی نیز محدود به مسابقات فرمول یک شده بود. در سال 2008 به بعد مکان بین جایگاه تماشاچیان و محوطه شناور زمین ورزشی این استادیوم به عنوان مسیر مسابقه استفاده شد، که این مسیر گنجایش 30 هزار تماشاچی را دارد.

گفته می شود که سنگاپور دیگر تمایلی به برگزاری مسابقات فرمول یک ندارد که اگر این اتفاق رخ دهد، عجیب ترین استادیوم جهان عملا بدون استفاده می ماند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا