ورزشی

نکاتی از یک بازی بسیار مهم برای ایران

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، از آنجایی که بحرین رقیبی سابقه دار و جدی در صعود ایران از مرحله اول مقدماتی محسوب می‌شود برد این تیم تا حدی برای علاقمندان فوتبال در ایران نگران کننده بود.

 

برای اطلاع بیشتر از کم و کیف این مسابقه دوستانه با هم نکات مهم آن را مرور می ‌کنیم:
*امارات اگرچه در نیمه اول با یک گل جلو افتاد اما در ادامه خطاهای دفاعی مهلک باعث به ثمر رسیدن 3 گل بحرین شد .این سقوط در 11 دقیق اتفاق افتاد.

*این مسابقه در پایان اردوی داخلی تیم ملی در دبی برگزار شد و سومین تجربه دوستانه در دوران خورخه لوئیس پینتو ، مربی کلمبیایی ، پس از دو بازی قبلی او مقابل ازبکستان (1-3) و تاجیکستان (3-2) بود.
*امارات در نیمه اول روی همکاری مبخوت و کایوکاندو به گل اول رسید و این بازیکن برزیلی الاصل اولین گلش را برای سفیدها به ثمر رساند.
*در آخرین دقایق نیمه اول امارات از بخت خود برای گلزنی استفاده نکرد اما به طور کلی بازی را در دست داشت.سید جعفر دروازه بان بحرین با یک شیرجه مقابل  ضربه 41 علی مبخوت دروازه خود را نجات داد .مبخوت یکبار دیگر در دقیقه 44 هم می‌توانست دروازه حریف را فرو بریزد.

 

*درابتدای نیمه دوم ، پینتو سرمربی امارات سباستین تیگالی و علی صالح را بجای میخوت و کایو که مصدوم بودند به زمین فرستاد.
*در نیمه دوم بحرین از روی یک ضربه پنالتی توسط محمد مارحون (75) گل تساوی را به ثمر رساند که خطا کننده سباستین تیگالی معروف بود. امارات که گل اول را روی درخشش یک خارجی زده بود گل مساوی را با اشتباه دیگر ستاره خارجی اس دریافت کرد.

 

*اما ستاره بازی محمد الرمیحی بازیکن تیم ملی بحرین بود که با استفاده از خطای دفاعی به دلیل کمبود پوشش ، گل های دوم و سوم را به ثمر رساند (82 و 86). بحرین در این بازی تیمی ماهر در ضد حمله نشان داد. آنها با هدایت محمد الرمیحی تلاشی جدی برای رسیدن به دروازه بان خالد عیسی داشتند.

 

 

*تیم ملی بحرین در آخرین دقایق تحت فشار قرار گرفت و عقب نشینی کرد و بازهم امارات دو فرصت طلایی را این بار توسط لیما و تیگالی از دست داد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا