سیاسی

دولت لایحه بودجه ۱۴۰۰ را تنظیم کرده است/ بودجه سال آینده را ۱۲ آذر تقدیم مجلس خواهیم کرد

پنل اس ام اس هیرو

دولت لایحه بودجه ۱۴۰۰ را تنظیم کرده است/ بودجه سال آینده را ۱۲ آذر تقدیم مجلس خواهیم کردبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، سیدحمید پورمحمدی، معاون رئیس سازمان برنامه و بودجه در جلسه علنی امروز مجلس و در جریان بررسی کلیات طرح کلی اصلاح احکام بودجه سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: اصلاح ساختار بودجه دستور مقام معظم رهبری به سران قوا بود، بنا براین سازمان برنامه و بودجه کلیتی از اصلاح ساختار و برنامه زمانی آن را تقدیم سران قوا کرد، مجلس شورای اسلامی در همین راستا طرحی را در دستورکار قرار داده است.

وی افزود: اصلاح ساختار به معنای درآمد‌های پایدار، نظام یارانه پنهان بهم ریخته، انرژی شفاف، مالیات شفاف، دارایی دولت را مولد کردن، انجام اصلاحات نهادی و ایجاد ثبات اقتصادی است.

پور محمدی تاکید کرد: سازمان برنامه و بودجه سر فصلی از موضوعات مذکور را به سران قوا ارائه کرد، نمایندگان مجلس نیز نکاتی از اصلاحات ساختاری را در قالب طرح ارائه کردند تا دولت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ درج کند.

وی ادامه داد: تدوین لایحه سال ۱۴۰۰ از ۱۵ آذرماه در مجلس شروع می‌شود، ما ۲ روز پیش این لایحه را به دولت دادیم و دولت روز گذشته نامه‌ای به تمامی وزرا زده تا طی ۵ روز نظر خود را درباره لایحه ارائه دهند.

پورمحمدی تاکید کرد: دولت طی ۵ روز جلساتی را صبح، بعدازظهر و شب برای تصویب لایحه برگزار خواهد کرد و ما روز ۱۲ آذرماه لایحه را تقدیم مجلس خواهیم کرد، اما اگر مجلس طرح را همین امروز تصویب کند ما نمی‌توانیم تغییراتی در لایحه اعمال کنیم، از همین رو با طرح نمایندگان مخالفیم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا