سیاسی

لزوم غربالگری عمومی در همه محله‌ها/ باید امکان دسترسی به تست را برای مردم بالا ببریم

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه آلانه،عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور روز یکشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت اظهار کرد: مصوبه روز شنبه ستاد مقابله با کرونا در قرارگاه هم مطرح شد و همکاران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی زحمات زیادی در جهت تهیه این طرح کشیدند.

ما باید در محله‌ها با کمک دستگاه‌های اجرایی مانند بسیج، هلال احمر، شهرداری‌ها و فرمانداری‌ها و وزارت بهداشت غربالگری عمومی بکنیم و امکان دسترسی به تست را برای مردم بالا ببریم که مردم به راحتی بتوانند تست بدهند.

همه تجربیات، دانش، علم و همه یافته‌ها در این زمینه در دنیا مورد توجه قرار گرفت، تلاش ما در این طرح این بود که بتوانیم به صورت هدفمند، پویا و هوشمند امور مربوط به کرونا را در عرصه اجتماعی اداره کنیم.

رئیس جمهور از روز نخست تکلیف کرده بودند که ما به جای تصمیمات مقطعی و موردی طرحی را آماده کنیم که در این طرح همه ابعاد موضوع دیده شده باشد و طرح پویایی باشد به گونه‌ای که با تغییر شرایط قابلیت اجرا داشته باشد.

با تصویب این طرح در جلسه مسئولان کمیته‌ها که با حضور رییس جمهوری بود حمایت جدی شد و هم در ستاد این طرح را در کل کشور و شهر‌ها به سه قسمت تقسیم کردیم مبنا در این طرح در شهرستان‌ها و شهر‌ها هستند برخلاف تصمیمات قبلی که استان‌ها بودند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا