ورزشی

تلاش برای ساکت کردن بوکسور منتقد اردوغان

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1719211/50

زمان: 10:30  
1399/08/25

بازدید: 2,781

اونسال آریک بوکسور ترکیه‌ای ساکن آلمان به اتهام توهین به رئیس‌جمهور ترکیه اردوغان با شکایت حقوقی مواجه شده و در بازگشت به ترکیه با احتمال دستگیری روبرو خواهد شد.

به گزارش “آلانه”، اونسال آریک بوکسوری است اهل ترکیه که در آلمان زندگی می‌کند. او یکی از منتقدین صریح‌اللهجه رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه است و تا کنون به دلیل انتقادات گاه تند خود از او با تهدیدهای بسیاری در شبکه‌های اجتماعی روبرو شده و نامه‌های تهدیدآمیز زیادی دریافت کرده است.

 

 

اما اخیراً نامه ای به دست اونسال آریک رسیده که نشان می دهد با توجه به شکایت شخصی حقیقی از او در ترکیه به دلیل توهین به رئیس جمهور دستگاه قضایی علیه او پرونده ای تشکیل داده و آریک در صورت بازگشت به کشورش با خطر بازداشت و زندان طویل‌المدت روبرو خواهد شد.

 

در نامه‌های رسمی ارسال شده برای این بوکسور ترک تنها به حروف اول اسم شاکی اشاره شده است.

 

 

اونسال آریک در مصاحبه با روزنامه آلمانی بیلد در این باره گفت: ” اینها کارکنان رئیس جمهور ترکیه هستند و از او حقوق می گیرند. همه می دانند او در ترکیه آدمهای زیادی دارند که کارشان پیدا کردن کسانی است که راجع به اردوغان یا حزبش چیزی می گویند که به مذاق شان خوش نمی آید. وقتی هدف پیدا می شود می توانند علیه شان شکایت کنند یا دستگیرشان کنند. ولی اردوغان نمی تواند از پس میلیونها نفری که از او نفرت دارند برآید”.

 

اونسال آریک می گوید از این موضوع آگاه است که در زمان بازگشت به ترکیه احتمال بازداشت و زندان طولانی مدتش وجود دارد ولی از این رفتارهای اردوغان و هوادارانش نمی ترسد و ساکت نخواهد شد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا