ورزشی

بار سنگین روی دوش سیدجلال حسینی (عکس)

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش آلانه، سیدجلال حسینی در دو دهه اخیر جزو بهترین مدافعان فوتبال ایران بوده و توانسته در تیم های مختلف پرسپولیس، نفت، سپاهان، سایپا و ملوان جایگاهش را به عنوان چهره ای شاخص و تاثیرگذار پیدا کند.

نکته مهم درباره حسینی این است که پس از ۳۰ سالگی توانست کیفیت بالای خود را باتجربه حاصل از سال ها حضور در لیگ برتر و تیم ملی همراه کند و در سال های پرافتخار باشگاه پرسپولیس، نقش آفرینی خود را داشته باشد. به شکلی که بسیاری معتقدند تیم برانکو بدون حضور او نمی‌توانست آنچنان مقتدرانه جام قهرمانی لیگ های شانزدهم، هفدهم و هجدهم را به‌دست بیاورد.

 

او در پرسپولیس دو فصل با محسن بنگر، یک فصل با محمد انصاری و سه فصل با شجاع خلیل زاده زوج خط دفاعی را تشکیل داد اما حالا هر سه بازیکن به دلایل مختلف در ترکیب قرمز ها حضور ندارند و سیدجلال باید با مدافع ملی پوش پرسپولیس یعنی کنعانی زادگان زوج تشکیل دهد.

 

 

امسال پرسپولیس دستکم تا نیم فصل هیچ جانشینی برای این زوج نخواهد داشت و این به آن معنی است که سیدجلال باید در ۳۸ سالگی نقش مدافع اصلی تیم را ایفا کند؛ چیزی که حتی برای بازیکنان اروپایی هم کم‌نظیر است اما حسینی با آمادگی خود تا حد زیادی خیال هواداران و کادرفنی را راحت کرده است‌.

 

روز گذشته هم کاپیتان سرخ ها در ترکیب این تیم حضور داشت و عملکرد خوبی را به نمایش گذاشت؛ در دفاع مطمئن عمل کرد، یک بار دروازه را نجات داد و در سرزنی هم موفق بود. او توپ های نخست روی هوا را به خوبی مال خود می‌کرد و اهمیت این نکته به این خاطر است که در سال های اخیر این وظیفه اغلب بر دوش شجاع خلیل زاده بود.

اگر سیدجلال حسینی وظیفه ای که این فصل بر دوش دارد را با موفقیت پشت سر بگذارد، احتمالا جایگاهش را دوباره در ترکیب پرسپولیس ضمانت خواهد کرد و برای ثبت سیصدمین بازی اش با پیراهن پرسپولیس آماده خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا