سیاسی

ارسال پرونده سازمان هدفمندی یارانه‌ها به قوه‌قضاییه

پنل اس ام اس هیرو

شریعتی در گفت‌وگو با باشگاه آلانه مطرح کرد؛

ارسال پرونده سازمان هدفمندی یارانه‌ها به قوه‌قضاییهمالک شریعتی، سخنگوی کمیسیون انرژی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون انرژی مجلس، اظهار کرد: بررسی تقاضای جمعی از نمایندگان برای اعمال ماده ۲۳۴ آئین‌نامه داخلی مجلس درباره استنکاف سازمان برنامه و بودجه و سازمان هدفمندی یارانه‌ها در اجرای تکلیف قانونی بند ۱ ذیل تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۹۹ کل کشور در این جلسه مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی بیان کرد: بحث اصلی درباره این موضوع آن بود که طبق قانون باید تمام وجوه دریافتی از محل فروش برق ظرف دو هفته به شرکت توانیر برگشت داده می‌شد. بر این اساس ۲۷ نفر از نمایندگان درخواست اعمال ماده ۲۳۴ آئین‌نامه داخلی مجلس را داشتند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: حجت‌الاسلام موسوی لارگانی به نمایندگی از متقاضیان درخواست اعمال ماده ۲۳۴ آئین‌نامه داخلی مجلس درباره موضوع مذکور در جلسه کمیسیون انرژی حاضر شد و توضیحاتی را ارائه کرد و رئیس سازمان هدفمندی یارانه هم توضیحاتی ارائه داد.

شریعتی تأکید کرد: در نهایت درخواست نمایندگان متقاضی با اتفاق آرا در کمیسیون به تصویب رسید و برای ادامه کار، طبق آئین‌نامه داخلی مجلس به هیئت رئیسه ارجاع خواهد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس بیان کرد: احمدی نماینده مردم عسلویه در این جلسه گزارشی درباره یکی از اولویت‌های کمیسیون انرژی مجلس مبنی بر تعیین تکلیف گاز‌های فلر ارائه کرد و قرار شد جمع‌بندی این گزارش به صورت مکتوب به کمیسیون ارائه و این موضوع پیگیری شود.

وی گفت: در این جلسه گزارش سازمان انرژی اتمی درباره استفاده از توانمندی‌های داخلی برای تکمیل فاز‌های ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر که توضیحات مبسوطی بود، ارائه شد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا