سیاسی

منابع مالی طرح تأمین کالای اساسی نامعلوم است/ استفاده از نظر مشورتی پژوهشکده شورای نگهبان

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما با اشاره به رد طرح تأمین کالا‌های اساسی از سوی این شورا توضیح داد: در اینگونه طرح‌ها که بار مالی به دولت تحمیل می‌شود، شورای نگهبان اشکال مرسوم مغایرت با اصل ۷۵ را اعلام می‌کند؛ زیرا منابع مالی طرح مشخص نبود و یا منابعی بود که برایشان هزینه‌هایی در نظر گرفته شده بود.

او ادامه داد: طبیعتاً برای رفع ایراد اصل ۷۵ راهکار‌هایی هم وجود دارد؛ علاوه بر اعلام نظر شورا، گروه‌هایی مانند پژوهشکده شورای نگهبان و… هم می‌توانند نظر‌های مشورتی بدهند تا این طرح، مراحل تصویب نهایی اش را بگذراند و به تأیید نهایی برساند.

کدخدایی بیان کرد: طرح یاد شده می‌تواند به بخش نیازمند جامعه ما کمک رسان باشد، اما باید منابع آن، محل مشخصی داشته باشد یا دولت بار مالی آن را تقبل کند که این نهاد با ارسال نامه‌ای رسمی به شورای نگهبان، با بار مالی مخالفت کرد.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: منابع تعیین شده در طرح تأمین کالای اساسی تا حدودی نامعلوم است؛ یعنی مشخص نیست اموالی که باید فروخته شود، چه اموالی است و چه درصدی از هزینه‌ها را می‌تواند پوشش دهد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا