سیاسی

تغییرات درون جبهه پایداری به سبب انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ نیست/ مشکلات کشور قابل حل است

پنل اس ام اس هیرو

متقی‌فر در گفت‌وگو با باشگاه آلانه:

تغیرات درون جبهه پایداری به سبب انتخابات نیستمجید متقی‌فر سخنگوی جبهه پایداری در گفت‌وگو با  خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تغییرات ایجاد شده در این جبهه گفت: حزب شدن جبهه پایداری به سبب تغیر قانون احزاب صورت گرفت و بسیاری از گروه‌ها و تشکل‌ها هم ساختارشان متفاوت شد، زیرا باید با قانون جدید تطبیق پیدا می‌کردند.

او ادامه داد: طبق این قانون هر جبهه باید متشکل از یک یا دو گروه باشد که با این امر هم موافقت شده و نماینده گروه‌های همسو با جبهه پایداری هم در وزرات کشور آقای آقا تهرانی است؛ درعین حال جبهه پایداری هم همچنان با همین نام فعال است.


بیشتر بخوانید


متقی‌فر در پاسخ به این سوال که آیا این تغییرات به سبب انتخابات ریاست جمهوری آینده بوده است؟ گفت: این اتفاقات هیچ ربطی به انتخابات نداشته و حتی اگر در آستانه انتخابات هم نبودیم باید این اتفاق در سال قبل رخ می‌داد، اما متاسفانه در وزارت کشور با ما همکاری خوبی صورت نگرفت و این امر به تعویق افتاد، اما ما بلاخره توانستیم در ابتدای آبان این مجمع را برگزار کنیم؛ ناگفته نماند که جریان ما صرفا برای انتخابات ایجاد نشده و ما یک جریان گفتمانی هستیم که در هر زمانی باید فعال باشیم و رسالت ما صرفا مربوط به انتخابات نیست.

سخنگوی جبهه پایداری درباره مصادیق احتمالی انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ بیان کرد: ما هنوز وارد مصادیق نشده و بار‌ها هم این موضوع را اعلام کرده‌ایم، اما معتقدیم باید فردی روی کار بیاید که بتواند این مشکلات را حل کند و زمانی که مشخصات او معلوم شد با مصادیق مطابقت خواهیم داد.

او درباره ملاک‌های مدنظر جبهه پایداری هم گفت: اولا این فرد باید انقلابی، متعهد به اسلام و ولایتمدار باشد؛ زیرا ما از فقدان این ویژگی‌ها صدمات بسیاری خوردیم و اگر بحث بحرانی داریم به این دلیل است که مدیران اجرایی ما ولایتی و انقلابی نیستند، متاسفانه نگاه به درون نداشته و با استفاده از راهکار‌های خارجی می‌خواهند مشکلات را حل کنند و هنوز هم که هنوز هست نگاهشان به انتخابات آمریکاست و در مقاطع مختلف هم گفتند که باید صبر کرد تا نتیجه انتخابات آمریکا روشن شود و در غرب چه اتفاقی می‌افتد و این گونه کار‌ها را معطل نگه داشتند که باعث به وجود آمدن بحران اقتصادی شده است.

فعال اصولگرا گفت: مشکلات کشور ما قابل حل است و هر زمان که پیشرفتی رخ داده به سبب توجه به ظرفیت‌های داخلی بوده و هر جا که ضعف بوده به سبب بی توجهی به امکانات داخلی بوده است؛ بنابر این فردی باید روی کار بیاید که به وجود ظرفیت‌های داخلی باور داشته و این نگاه حاکم باید اصلاح شود و مشکلات امروز کشور هم که در اثر بی تدبیری ایجاد شده حل شود.

متقی‌فر بیان کرد: مشکلات امروز ما به سبب فقر و کمبود شغل نیست، بلکه به این سبب است که مسئولان می‌خواهند با توسل به مدل‌های غربی مشکلات کشور را حل کنند که این نگاه باید از بین برود؛ برای مثال شاهد بودیم که هفت سال کشور را معطل کردند تا ببینند در دنیا چه اتفاقی قرار است بیفتد تا اقتصاد ما تحت تاثیر نتیجه آن بهبود یابد.

سخنگوی جبهه پایداری تصریح کرد: این خودباختگی باعث ویرانی کشور شده و باید یک فرد شجاع، فهیم و متعهد روی کار بیاید که باور داشته باشد کشور ما دارای یک ظرفیت تمام نشدنی است؛ البته این امر چندان هم زمان نمی‌برد و تمام مردم و نخبگان اقتصادی و سایر رشته‌ها همکاری خواهند کرد و همه قائلند به این که ظرفیت‌های داخلی ما بسیار زیاد است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا