ورزشی

تراژدی خانوادگی دروازه‌بان سابق تیم ملی

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، وقتی خبر درگذشت کیوان نیک نفس دروازه‌بان سابق تیم ملی و پاس به گوش رسید، کمتر کسی از ابعاد دیگر این شایعه خبر داشت، اما دوستان او خیلی زود از خبرها مطلع شدند؛ اینکه خانواده نیک‌نفس چه غم و چه مصیبت بزرگی را پشت سر می‌گذارند. موضوع، فوت فرزند و همسر او به دلیل مشابه (کرونا) است؛ اتفاقی که ظرف 4 روز و بسیار متوالی رخ داد، تا یک تراژدی بزرگ در این خانواده خوشنام فوتبال ایران رقم بخورد.

کیوان نیک نفس که از دروازه بان های مهم ایران در دهه 50 است، گهگاه در مسابقاتی مثل جام یونس شکوری و در دوره های پیشکسوتان حضور می‌یافت و به واسطه اخلاق خوش و شخصیت بالایش مورد احترام جامعه پیشکسوتان ایران بود.

در اینباره با دو دوست و با دو یار و همیار وی گفتگو کرده‌ایم؛ مهدی مناجاتی سرمربی سابق تیم ملی و پاس و منوچهر زندی دبیرکل انجمن ورزشی نویسان ایران و آسیا.

مهدی مناجاتی سرمربی سابق نیک نفس ضمن ابراز تاسف بابت این حادثه تلخ، اینطور حرف‌هایش را در گفتگو با “آلانه”، آغاز کرد و گفت:« علیرغم اینکه از طریق رسانه‌های مختلف اینقدر هشدار داده می‌شود، متاسفانه خود مردم هم رعایت نمی‌‎کنند؛ وقتی طرف مقابل شما می‌آید و می‌خواهد شما را لمس کند، بغل کند و ببوسد، نمی‌توان فرار کرد و همین موضوع سبب می‌شود بیماری سرایت کند. کیوان هم همین ماجرا برایش ایجاد شد.»

مناجاتی سپس در رابطه با شرایط بیماری همسر و فرزند کیوان نیک نفس و زمان مرگ سه عضو این خانواده اضافه کرد:« اول پسرش کرونا گرفت و بعد خودش. همسرش هم کرونا گرفته بود. کلا خانواده صمیمی‌ای بودند. دوره فوت این سه نفر زیاد طول نکشید و 4 روز بود و آخرینش کیوان.»

منوچهر زندی دبیر کل انجمن ورزشی نویسان ایران یکی دیگر از نزدیکان کیوان نیک نفس دروازه‌بان سابق پاس و تیم ملی به شمار می رود. او در توضیح چگونگی از دنیا رفتن سه عضو خانواده تیمسار نیک‌نفس اضافه کرد:« اول پسر بزرگش مبتلا می‌شود و بعد خانمش و بعد کیوان. کیوان در بیمارستان بوده که پسرش از دنیا می‌رود ولی چیزی به او نمی‌گویند؛ بعد هم همسرش فوت می‌شود و درنهایت خودش. این اتفاقات در فاصله کمتر از 4 روز اتفاق افتاد و واقعا وحشتناک بود.»

 

 

 

زندی در ادامه توضیحاتی درباره زندگی حرفه‌ای نیک نفس ارائه کرد و اینکه چطور توانست به دروازه‌بان اول پاس تبدیل شود و به تیم ملی راه یابد:« کیوان خیلی جوان وارد شد. با من به شهربانی و بعد به پاس آمد. تیم شهربانی تیم جوان های پاس بود. کیوان در شهربانی بازی می کرد و دانشجو شد؛ در آن زمان بازی به او نمی رسید و دروازه بانی مثل ظلی را داشتیم.»

دبیر انجمن ورزشی نویسان ایران سپس با اشاره به بازی‌ای که سبب شد کیوان نیک نفس دیده شود  و در فوتبال پرستاره آن روزهای کشور نامی برای خودش دست و پا کند، توضیح داد:« یک بازی میان تاج و پاس برگزار شد؛ این مسابقه یک فینال بود و در همین بازی بود که دو پنالتی از اکبر افتخاری و داریوش مصطفوی گرفت. این دو پنالتی را گرفت، به پاس آمد و ماندگار شد. خیلی جسور  خوش قد و بالا بود. بعد از همین بازی بود که اسم او در لیست تیم ملی هم بود. ظلی و اکبر مالکی هم آن زمان در تیم ملی بودند و هنوز دوره حجازی نرسیده بود. اولین بازی های ملی نیک نفس هم در جام سنتو برگزار شد.»

 

نیک نفس به صمیمت و اخلاق خوب در میان پیشکسوتان و دوستان قدیمی‌اش شهره شده است. مهدی مناجاتی در مورد این خصوصیت او می‌گوید:« در گردهمایی پیشکسوتان همدیگر را می دیدیم و هر وقت می‌آمد، گرمای مجلس بود و با همه صمیمی بود». زندی نیز بر این موضوع تاکید می‌کند و اضافه می‌کند:« بسیار خوش مشرب و همیشه خنده رو بود. اخمش را ما نمی دیدیم. در کنار این ها بسیار وظیفه شناس بود. تیمسار نیک نفس در راهنمایی و رانندگی بود و گاهی تیمسار نیک نفس را در بدترین شرایط آب و هوایی در خیابان‌های تهران می‌دیدم. واقعا آدم وظیفه شناس و با اخلاقی بود.»

 

روحش شاد و یادش گرامی. آلانه این مصیبت و ضایعه تلخ را به بازماندگان خانواده نیک نفس تسلیت می‎‌گوید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا