علمی

۴ فضانورد برای سفر به فضا با کپسول اسپیس ایکس آماده می شوند

پنل اس ام اس هیرو
 اخبار علمی ,خبرهای علمی,سفر به فضا

شنبه آینده ۴ فضانورد همراه کپسول اسپیس ایکس از خاک آمریکا به ایستگاه فضایی بین المللی سفر می کنند. این فضانوردان اکنون وارد مقر فضایی کندی شده اند. 

به گزارش مهر به نقل از آسوشیتدپرس،  ۴ فضانورد روز گذشته به مقر فضایی کندی وارد شدند تا برای دومین پرتاب فضانوردان به فضا در کپسول اسپیس ایکس در هفته آینده آماده شوند.

 

قرار است شنبه هفته آینده سه فضانورد ناسا همراه همتای ژاپنی خود به ایستگاه فضایی بین المللی سفر کنند. این سفر از خاک آمریکا شروع و پس از ۶ بار مدار زدن دور زمین ( کمتر از ۹ ساعت) به مقصد می رسد. این فضانوردان برای احتیاط به مدت یک یا دو هفته در قرنطینه بوده اند.

 

این ماموریت اهمیت خاصی برای ناسا دارد زیرا از مدت ها قبل مشغول آماده سازی برای ارسال دوباره فضانوردان از خاک آمریکا به ایستگاه فضایی بین المللی با کمک شرکت های خصوصی است.

 

البته پیش از این نیز دو فضانورد به طور آزمایشی همراه کپسول کرودراگون به ایستگاه فضایی بین المللی سفر کرده اند. اما این بار ۴ فضانورد همراه کپسول اسپیس ایکس به این آزمایشگاه فضایی می روند. 

 

جیم بریدنستاین مدیر ناسا در خوشامدگویی به فضانوردان گفت:  اشتباه نکنید، در سفرهای فضایی، هر پرواز یک پرواز آزمایشی به حساب می آید. اما این امر را هم باید در نظر گرفت که ما باید بتوانیم به طور مرتب به ایستگاه فضایی بین المللی برویم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا