ورزشی

میانگین سنی تیم ملی ؛ نوسان بین  26 و  27

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، تیم ملی ایران در دومین دیدار دوستانه خود در سال 99 و با هدایت دراگان اسکوچیچ، به برتری رسید و توانست در شهر سارایوو از سد تیم قدرتمند بوسنی بگذرد.

در این دیدار ایران در ثانیه های ابتدایی و انتهایی نیمه دوم 2 بار توسط کاوه رضایی و مهدی قایدی به گل رسید تا ملی پوشان ایرانی با کسب این برتری روحیه بخش، انگیزه هایشان برای برگزاری دیدارهای مقدماتی جام جهانی دو چندان شود.

در نیمه نخست تیم ملی ایران به ترکیبی به میدان رفت که میانگین سنی آنها به 27.63 سال می رسید. در ترکیب اولیه تیم اسکوچیچ، صادق محرمی و علی قلی زاده با 24 سال سن جوان ترین اعضای ترکیب تیم ملی بودند و وحید امیری نیز با 32 سال سن، مسن ترین فرد حاضر در تیم ملی ایران بود.

اما در نیمه دوم و با تعویض هایی که اسکوچیچ انجام داد، میانگین سنی تیم کمتر شد و به عدد 26.7 سال سن رسید. او در این نیمه، قایدی 21 ساله، نورافکن 23 ساله، عزت اللهی 24 ساله، کریمی و نعمتی 26 ساله و انصاری فر 30 ساله را به میدان فرستاد.

 

 

 

در فهرست تیم ملی بازیکنان جوان دیگری نیز حضور دارند که می توانند با قرار گرفتن در ترکیب اصلی ایران، میانگین سنی تیم را نیز کاهش دهند. بطور مثال، مجید حسینی 24 ساله در صورت حضور در ترکیب به جای شجاع خلیل زاده 31 ساله و یا نیازمند 25 ساله به جای عابدزاده 27 ساله و یا حتی حضور عارف غلامی 23 ساله، مجتبی نجاریان 22 ساله، می تواند میانگین سنی تیم اسکوچیچ را کاهش دهد.
به هر حال، سرمربی کروات تیم ملی فوتبال ایران با مهره هایی که در اختیار دارد، نگرانی بابت افزایش سن آنها جهت حضور در جام جهانی 2022 ندارد و بازیکنانی که اغلب جوان و کمتر از 27 سال سن دارند، می توانند عصای دست اسکوچیچ باشند.

البته تیم ملی ایران برای حضور در رقابت های جام جهانی قطر، ابتدا باید در مرحله مقدماتی در دو دیدار حساس در مقابل عراق و بحرین به برتری دست پیدا کند و پس از آن، راهی دور اصلی مرحله گروهی شود تا برای حضور در جام جهانی، با حریفان رقابت کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا