ورزشی

رقابت در خط هجومی تیم ملی بالا گرفت (آمار)

به گزارش “آلانه”، اگرچه در اواخر نیمه دوم دیدار برابر بوسنی شاهد تغییر سیستم تیم ملی بودیم و دو مهاجم به جای یک مهاجم در خط آتش تیم ملی حضور داشتند  ولی اسکوچیچ نیمه اول را با امیری به عنوان وینگر راست، قلی زاده در پست وینگر چپ و کاوه رضایی به عنوان تک مهاجم تیم آغاز کرد.

اسکوچیچ مقابل بوسنی نشان داد که گل نخوردن برای او در اولویت قرار دارد و شاهد دفاع چند لایه از بازیکنان تیم ملی بودیم. در فاز هجومی اما مهاجمان تیم باید از قدرت حفظ توپ، دوندگی و خلاقیت خود برای ایجاد موقعیت استفاده می‌‎کردند و سرعت دادن به بازی یکی از فاکتورهای اساسی حملات تیم ملی مقابل بوسنی داد.

 

وحید امیری؛ برنده جنگ های تن به تن

همانطور که در آمار ارائه شده مشاهده می‌کنید، امیری به عنوان یک بازیکن جنگنده و متعصب، سه بار روی پای بازیکنان حریف تکل زده، تا مشخص شود یکی از وظایف اصلی او پرس بازیکنان بوسنی از منطقه دفاعی این تیم بوده است و یکبار هم روی همین استراتژی تیم ملی به گل رسید.

 

 

علی قلی زاده؛ قطع کننده پاس ها در یک سوم حریف

در سوی دیگر کاوه رضایی، قلی زاده قرار داشت که بارها سعی داشت بازیکنان حریف را با استفاده از تکنیک خود جا بگذارد. او شاید در این کار زیاد موفق نبود ولی 6 بار قطع توپ بازیکنان بوسنی بار دیگر نشان دهنده پرس شدید است که مهاجمان اسکوچیچ روی مدافعین حریف وارد می کردند. البته قلی زاده یک پاس کلیدی هم در طول بازی ارسال کرد و یک بار هم شانس خود را با شوتزنی امتحان گرد.

 

 

کاوه رضایی؛ دو شوت و یک گل

مهاجم تی فوتبال شالروآ که با درخشش در این تیم بار دیگر نام خود را در فوتبال بلژیک مطرح کرده است، اگرچه در دوئل‌های هوایی مقابل بازیکن های فیزیکی و تنومند بوسنی از 8 نبرد، تنها در دو نبرد موفق بود ولی او دقت پاس خوبی ثبت کرد و دوبار هم خودش را در موقعیت شوتزنی قرار داد که یکی از آنها به زیبایی هر  چه تمام تر گل اول بازی را وارد دروازه تیم میزبان کرد.

 

 

رقابت بالا گرفت

مقابل بوسنی بسیار از بازیکنان خط هجومی تیم ملی نظیر مهدی ترابی، علیرضا جهانبخش و سردار آزمون غایب بودند و بی شک با بازگشت آنها به فهرست اسکوچیچ، شاهد رقابت شدیدی در خط هجومی تیم ملی خواهیم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا