ورزشی

حاج رضایی:هر بازیکنی به زمین آمد عالی کار کرد

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش آلانه ، این کارشناس فوتبال ایران که مدتهاست در تلویزیون خبری از او نیست در پایان بازی ایران و بوسنی نکات جالبی را مورد این مسابقه مطرح کرده است که گزیده و چکیده آنها را به نقل از ایرنا می‌خوانیم:

 

*تیم ملی به شکل عجیبی کلی بازیکن بااستعداد دارد. شب گذشته دیدید که در نبود ۶ یا هفت بازیکن اصلی باز هم چقدر بازیکن خوب در اختیار داشت. این از یک طرف باعث خوشحالی است و از یک طرف کار اسکوچیچ را سخت می‌کند.

 

*تیم ملی در نیمه دوم بازی با بوسنی کاملا تفکرات اسکوچیچ را در زمین پیاده کرد. اسکوچیچ به پرس زیاد و باز پس‌گیری توپ اعتقاد دارد و هر دو گل را هم با این روش به ثمر رساندیم. پیروزی مقابل بوسنی نشان داد که همه بازیکنان تیم ملی چه که آنهایی که شب گذشته بازی کردند و چه آنهایی که نبودند کار سختی برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی دارند.

 

*پیروزی خوبی مقابل بوسنی به دست آوردیم. این برد نسبت به پیروزی مقابل ازبکستان تفاوت‌های زیادی داشت، چون یک تیم اروپایی را بردیم که قبلا ما را در جام جهانی شکست داده بود. نحوه بازی شب گذشته تیم ملی و وجود این همه بازیکن پر استعداد امیدهای ما را بسیار پر رنگ کرد. دیدید که شب گذشته هر بازیکنی که به زمین می‌آمد با استعداد و ستاره بود، این نشان می‌دهد که جای هیچ بازیکن در ترکیب تیم ملی تضمین شده نیست.

 

 

 

 

 

* در پست دفاع راست وریا غفوری و رامین رضاییان به هر دلیلی مورد نظر سرمربی نیستند اما می‌بینیم که صادق محرمی و سیامک نعمتی در این پست بازی می‌کنند و عالی هستند. ما در دفاع چپ، هافبک و خط حمله هم چنین شرایطی داریم و تعداد زیادی بازیکن با استعداد هستند که می‌توانند به تیم ملی کمک کنند. به هر حال تغییر نسل در هر تیمی اجباری است اما می‌شود این کار را با برنامه‌ریزی انجام داد.

 

*رضایی و قائدی بطور قطع توانایی بازی در ترکیب ثابت تیم ملی را دارند. در هر بازی این سرمربی است که مشخص می‌کند تیمش با چه تفکری به زمین برود خوشبختانه اسکوچیچ به معدن بازیکن دسترسی دارد و دستش در این خصوص باز است. وقتی بازیکن خوب داشته باشید به راحتی می‌توانید در زمین تغییر تاکتیک دهید. مسلما رضایی و قائدی توانایی رقابت برای حضور در ترکیب اصلی تیم ملی را دارند.

 

*از برد مقابل بوسنی لذت بردم و از اینکه تیم ملی این همه بازیکن با استعداد مهم و تاثیرگذار دارد کیف کردم. خوشبختانه فوتبال ایران از نظر نیروی انسانی هیچ مشکل و کمبودی ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا