ورزشی

هشدار به آرسنال در مورد مسوت اوزیل

کد خبر: 1718723/42

زمان: 12:39  
1399/08/22

بازدید: 6,663

تبعیض قائل می شوید؛

درگیری مسوت اوزیل با باشگاه آرسنال واکنش نهادهای غیرفوتبالی را نیز در پی داشته است.

به گزارش “آلانه”، پس از اینکه میکل آرتتا تصمیم گرفت نام اوزیل را از لیست تیم خود برای حضور در لیگ برتر و لیگ اروپا حذف کند، نامه ای سرگشاده از طرف شورای انجمن ترکیه ای قبرس به توپچی ها ارسال شد. ارتاگرال مهمت رئیس سازمانی است که 300 هزار نفر از جمعیت قبرسی با ریشه ترک در انگلیس را نمایندگی می کند.

 

 

در این نامه عنوان شده باشگاه آرسنال با اوزیل متفاوت از سایر بازیکنان غیر انگلیس که علیه بی عدالتی موضع می گیرند رفتار کرده اند. این موارد به دنبال انتقاد مسوت اوزیل از دولت چین در مورد اوضاع وخیم ترک های اویغور در دسامبر سال گذشته رخ داده است. در آن مقطع باشگاه آرسنال از رفتار هافبک آلمانی خود انتقاد کرده و فوتبال را از سیاست جدا دانست.

 

این شورا در این نامه مدعی شده به عنوان مثال بازیکنی مانند هکتور بیرین که در جریان انتخابات علیه بوریس جانسون فعالیت داشته یا ابراز نگرانی پیر امریک اوبامیانگ در جریان اعتراضات ماه گذشته علیه خشونت پلیس در نیجریه مورد حمایت آرسنال قرار گرفته، اما شرایط در مورد مسوت اوزیل متفاوت است. همچنین مهمت در این نامه به این باشگاه در مورد خطرات آسیب رساندن به روابطش با طرفداران ترکیه ای در شمال لندن هشدار داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا