سیاسی

طرح جهش تولید مسکن برای دولت بار مالی ندارد/ به ازای ساخت هر ۱۰۰ متر مسکن برای یک و نیم نفر اشتغال ایجاد می‌شود

رضایی کوچی در گفت‌وگو با باشگاه آلانه:

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، با اشاره به آخرین وضعیت بررسی طرح جهش تولید مسکن در این کمیسیون، گفت: این طرح در کمیسیون بررسی شده و در دستور کار جلسه علنی هفته آینده مجلس قرار دارد.

وی با بیان اینکه این طرح هیچ گونه بار مالی برای دولت ندارد، ادامه داد: در این طرح تلاش شده‌ تا منابع پراکنده دولت که در ساخت مسکن وجود دارد به صورت یکجا متمرکز شود تا بتوانیم جهشی در ساخت و تولید مسکن ایجاد کنیم.

رئیس کمیسیون عمران بیان کرد: باید سیاست‌گذاری واحد برای ساخت مسکن در کشور ایجاد کنیم مثلا به متولیان ساخت مسکن اختیاراتی داده شود تا آنها بتوانند با استفاده از ظرفیت‌های موجود کمبود‌ها در تولید مسکن کشور را برطرف کنند.

رضایی کوچی تاکید کرد: بهترین راه برای ایجاد جهش تولید در بخش مسکن ارائه تسهیلات ارزان قیمت است و در طرح مجلس پیشنهاد شده که صندوقی زیر نظر وزیر راه و شهرسازی برای ارائه تسهیلات به سازندگان مسکن ایجاد شود.

 وی  تصریح کرد: متاسفانه در سال‌های گذشته تسهیلاتی که دولت برای ساخت مسکن در نظر گرفته است به سمت مناسبی هدایت نشده است که باید راه‌های این کار را هموار کرد.

رئیس کمیسیون عمران ادامه داد: تولید مسکن یکی از راه‌های ایجاد اشتغال در کشور است. به ازای ساخت هر ۱۰۰ متر مسکن برای یک و نیم نفر اشتغال ایجاد می‌شود که از این راه می‌توانیم مشکل اقتصادی کشور را هم حل کنیم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا