سیاسی

طرح جامعی برای مدیریت کرونا به‌زودی تصویب می‌شود

روحانی در جلسه کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا:

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه آلانه، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز پنج شنبه در جلسه کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: فرایند طی شده در مدیریت مقابله با کرونا در کشور از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون با فراز و فرود‌هایی همراه بوده که با توجه به کسب اطلاعات و اقدامات انجام گرفته، تجارب بسیار مغتنم و ارزشمندی است.

روحانی با اشاره به اینکه ممکن است در این مسیر در برخی مواقع با کاستی‌ها و یا ناهماهنگی‌هایی مواجه بوده باشیم، گفت: ستاد ملی کرونا به عنوان مرجع اصلی تصمیم گیری برای مقابله با این بیماری، نیازمند بررسی طرحی جامع برای مهار بیماری در مراحل پیشگیری، پیگیری، محدود سازی و درمان جدید است.

رئیس جمهور افزود: با توجه به مولفه‌های مهمی، چون تاب آوری اقتصادی که در اثر تحریم‌های ظالمانه ایجاد شده است، حفظ سلامت مردم به عنوان اولویت اصلی نظام همیشه مورد تاکید بوده و ستاد ملی کرونا به زودی طرحی جامع را برای مدیریت مرحله جدید بیماری مورد بررسی و به تصویب خواهد رساند.

روحانی با بیان اینکه طرح جامع می‌بایست با توجه به تجارب گذشته، تمامی نقاط کشور را متناسب با وضعیت شیوع بیماری تحت پوشش قرار دهد، افزود: در این طرح جامع وظایف تک تک کمیته‌های تخصصی به صورت شفاف مشخص شده است و در کمترین زمان و بدون پیچیدگی‌های بروکراتیک و رفت و برگشت‌های اداری دستگاه‌های ذیربط در اسرع وقت به وظایف تعیین شده عمل می‌کنند.

رئیس جمهور افزود: با توجه به مصوبات گوناگونی که تاکنون ستادملی مقابله با کرونا داشته است، می‌بایست با یکپارچه سازی تمامی مصوبات و تصمیمات براساس تقسیم بندی کشور به سه بخش زرد، قرمز و بحرانی اقدام شود تا براساس هریک از این وضعیت‌ها سیاست‌های مقابله‌ای و اعمال محدودیت‌ها عملیاتی شود.

روحانی طراحی سناریوی اقناع و هدایت افکار عمومی متناسب با طرح جامع را از الزامات اجرای دقیق این طرح عنوان کرد و افزود: ستاد‌های استانی با توجه به این طرح که اختیاراتی به آنان تفویض خواهد شد، موظف به اجرای سیاست‌های ابلاغی متناسب با وضعیت ایجاد شده در استان خود در قالب طرح جامع خواهند بود.

وی در این جلسه همچنین با قدردانی از همکاری منسجم همه کمیته‌های تخصصی ستاد مقابله با کرونا با قرارگاه عملیاتی این ستاد بویژه در اعمال محدودیت‌های اخیر و تعطیلی کسب و کار‌ها از ساعت ۱۸ با توجه به محدودیت اطلاع رسانی در این زمینه، از مردم نیز بخاطر اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا و رعایت محدودیت‌ها برای قطع کامل زنجیره ابتلای ویروس، تشکر کرد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا