ورزشی

حقیقی: عینک نه؛ شک ندارم اسکوچیچ مرا می‌بیند

به گزارش “آلانه”، حقیقی که سابقه حضور در جام جهانی و جام ملت‌ها را در کارنامه دارد، بعد از بازگشت به فوتبال ایران، نمایشی موفق با پیراهن نساجی از خود به جا گذاشت تا بار دیگر شایعات بازگشت او به پرسپولیس قوت گیرد. با این حال او در شرایطی که در یکقدمی حضور در استقلال حضور داشت، ترجیح داد راهی گل گهر شود و این فصل را در جمع شاگردان امیر قلعه نویی سپری کند.

 

 قسمت بود این فصل با امیر قلعه نویی باشم
حقیقی درباره انتخاب گل گهر به عنوان تیم این فصل خود گفت: در نیم فصل لیگ قبلی راهی نساجی شدم و خدا را شکر موفق شدم عملکرد خوبی را از خود نشان بدهم. بعد از اتمام فصل چند پیشنهاد خوب داشتم اما تصمیم بر این شد که امسال در تیم گل گهر کنار آقای قلعه نویی باشم. 

 

نمی‌توانستم به استقلال بروم
حقیقی که شایعه زیادی درباره درخواست استقلال برای عقد قرارداد با او وجود داشت اینطور توضیح می‌دهد: من همان موقع هم گفتم خودم را یک پرسپولیسی می‌دانم و همیشه هم همینطور خواهد بود. هیچ وقت علاقه‌ام به پرسپولیس را پنهان نمی‌کنم و آن را با صدای بلند هم می‌گویم. با این حال استقلال هم پیشنهاد داد و از آنها هم ممنون هستم. برای هواداران این تیم احترام قائل هستم اما هیچ وقت دوست ندارم هواداری از من ناراحت باشم و در نهایت تصمیم گرفتم اینجا باشم تا ببینیم قسمت چه خواهد شد.

 

 

 

 

 

حضور در پرسپولیس رخ نداد و توضیحی ندارم
حقیقی در پاسخ به این سوال که بسیاری فکر می‌کردند که او راهی پرسپولیس یا فوتبال اروپا شود اما به یکباره سر از سیرجان در آورد، اینطور توضیح می‌دهد: متاسفانه برای حضور در اروپا مشکل کسب اجازه کار دارم که یک وقت دادگاه برای ما تعیین کرده‌اند. زمان این دادگاه اردیبهشت ماه سال جاری بود که به دلیل شیوع ویروس کرونا آن را کنسل کردند و من منتظر اعلام زمان جدیدی هستم تا مشکل خود را رفع کنم. به همین دلیل من مجبور بودم در ایران بمانم و بازی کنم. نمی‌خواهم وارد بحث پرسپولیس بشوم. این اتفاق درست یا غلط، زشت یا زیبا محقق نشد. من هم به تصمیم کادر فنی و مدیریتی پرسپولیس احترام می‌گذارم ‌و برای آنها از صمیم قلبم آرزوی موفقیت می‌کنم.

 

آقای لک پیغامم در اینستاگرام به شما ربط نداشت
وی در مورد انتشار پیامی در صفحه رسمی خود در اینستاگرام بعد از به خدمت گرفتن حامد لک، که برخی حواشی را به وجود آورده بود نیز توضیح داد. او لحظاتی بعد از عقد قرارداد پرسپولیس با حامد لک با انتشار خنده‌های جوکر باعث ایجاد گمانه‌زنی درباره کنایه به این انتخاب شده بود: نه به هیچ وجه بحث کنایه‌ای نبود. متاسفانه در کشور ما عده ای به دنبال آن هستند تا مسائل را نوع دیگری نشان دهند. هر کسی یک برداشتی از این مطلب داشت و من هم نمی‌توانم برداشت همه را تغییر بدهم. فقط می‌توانم بگویم که هیچ منظوری در خصوص این انتخاب و مسائل دیگر نداشتم و دلیلی هم برای توضیح بیشتر ندارم.

 

از قلعه نویی چیزهای زیادی یاد خواهم گرفت
سنگربان سابق تیم ملی در خصوص تجربه کار با امیر قلعه نویی گفت: تا اکنون فرصتی برای من به وجود نیامده بود تا با امیرخان کار کنم. قطعا ایشان یکی از بزرگ‌ترین مربیان فوتبال ایران هستند و من همیشه نسبت به ایشان ارادت داشته‌ام. گل گهر این فرصت را هم به من داد و هم به ایشان تا بتوانیم با هم کار بکنیم و تاکنون چیزهای زیادی از ایشان یاد گرفتم. هر انسانی خلق و خوی خاص خودش را دارد و در فوتبال نیز هر بازیکن و مربی نیز اینگونه است. رزومه امیرخان نیز مشخص است و نیازی به صحبت‌ من ندارد. در هر صورت دیسیپلین در کار ایشان حرف اول را میزند. و این طبیعی است که ایشان  می‌خواهد بهترین نتیجه را بگیرد و بازیکن باید طبق اهداف و نظر ایشان کار کند. این برای من یک موقعیت فوق‌العاده است تا چیزهای زیادی از امیر قلعه‌نویی یاد بگیرم.

 

 

 

 

کار برای گل گهر تازه شروع شده است
حقیقی در خصوص بازی با سپاهان و پیروزی شیرین آنها مقابل این تیم گفت: ما یک برد خوب و ارزشمند مقابل سپاهانی به دست آوردیم که در تمامی پست‌های خود ۲ الی ۳ بازیکن خوب در اختیار دارد و از یک ساختار مدیریتی خوب برخوردار است و همیشه جز تیم‌های بالانشین جدول رده بندی بوده است. اما این برد نباید باعث شود من و سایر بازیکنان به خود غره بشویم و کار تمام شده و حالا ما جز مدعیان به حساب می‌آییم. من فکر می‌کنم گل گهر را باید بازی به بازی تماشا و قضاوت کرد. مطمئنا از امیر قلعه نویی تا ما بازیکنان به دنبال آن هستیم تا لیگ را در بهترین جایگاه ممکن به پایان برسانیم.  علی رغم اینکه در ۱۰ دقیقه ای ابتدایی مسابقه دروازه ما باز شد. اما شرایط برای ما فوق العاده رقم خورد و توانستم یک کامبک خوب بزنیم و نتیجه را جبران کنیم. به هر حال ما تمرینات خود را زودتر از هر تیمی آغاز کردیم و با توجه به درخواست امیرخان بسیار زحمت کشیدیم و ۲ ماه تمرینات بدنسازی فشرده ای را پشت سر گذاشتیم و حالا باید مزد زحمات خود را ببینیم. در مورد عملکرد خودم نیز باید کارشناسان این امر نظر دهند. سپاهان نیز در دقایقی از بازی ما را تحت فشار قرار داد. اما دفاع تیمی ما از مهاجم‌های تیم تا من دروازه‌بان فوق‌العاده بود و تونستیم این بازی را با پیروزی به اتمام برسانیم.

 

دربی کرمان و این زمین چیز عجیبی است
حقیقی در مورد بازی آینده این تیم با مس رفسنجان در دربی استان کرمان گفت: به نظرم مس رفسنجان در لیگ بیستم می‌تواند پدیده باشد. ولی جدا از این تیم ما یک رقیب دیگر در این بازی داریم که آن هم زمین چمن ورزشگاه این تیم است. ما تازه از چمن مصنوعی شهید وطنی قائم‌شهر خلاص شدیم و حالا باید در زمینی بازی کنیم که خیلی‌ها معتقد هستند چمن این ورزشگاه به مراتب بدتر از چمن ورزشگاه شهید وطنی می‌باشد. نمی‌دانم چه شده که در اول فصل این ورزشگاه تایید نشده و حالا باید ما در این ورزشگاه بازی کنیم. این کار را برای هر دو تیم سخت می‌کند. اگر امکانات نبود و زمین دیگری نبود می‌گفتیم مجبوریم بازی کنیم . اما در کرمان ما یک زمین چمن خوب و مرغوب داریم و باید بازی در این ورزشگاه برگزار شود و هنوز جای سوال است که چه کسی اجازه داده ما باید در این ورزشگاه بازی کنیم. با شیوع ویروس کرونا تماشاگری حق ورود به ورزشگاه را ندارد. دیگر زمین حریف و زمین خودی معنی ندارد و چیزی که مهم است، سلامتی بازیکنان است. و این شرایط بازی را به مراتب برای ما سخت می‌کند و امیدوارم در پایان بازی با ۳ امتیاز از زمین خارج شویم.

 

دعوت نشدنم به تیم ملی باعث بالا رفتن انگیزه‌ام برای بهتر شدن شد
دروازه‌بان تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ درباره لیست جدید تیم ملی برای بازی دوستانه با بوسنی و عدم حضورش در این لیست اظهار داشت:  همیشه گفته‌ام، بازیکن حرفه‌ای باید بازی خود را به بهترین نحوه انجام دهد و این سلیقه مربی است که بازیکن را به تیم ملی دعوت کند یا نه. طبیعتا این برای بازیکنی که هدفش لباس تیم ملی است سخت است که دعوت نمی‌شود و یک مقدار برای بازیکن سخت است و کاری نمی‌توان کرد. سرمربی تیم ملی تشخیص داده من یا بازیکنان دیگری در این لیست نباشند. این اتفاق می‌تواند برای من اهرمی باشد تا تلاش خود را بیشتر کنم تا سرمربی تیم ملی را مجاب کنم من را به تیم ملی دعوت کند. من با کسی مثل کارلوس کی‌روش کار کردم که بازیکن حق نداشت در خصوص لیست تیم ملی به او اعتراض کند. اکنون هم برای من چیزی فرق نکرده است. من باید بهترین تمرین و عملکرد را در گل گهر داشته باشم و امیدوارم در لیست بعدی تیم ملی حضور داشته باشم.

 

 

 

 

 

طبیعی است که در استقلال و پرسپولیس شانس دعوت به تیم ملی بیشتر باشد
او در مورد اینکه آیا احساس نمی‌کند انتخاب گل گهر توسط او باعث شده تا او از لباس تیم ملی دور باشد؟ گفت: این سوالی است که شما باید از آقای اسکوچیچ بپرسید. همیشه همین طور بوده و پرسپولیس و استقلال بیشترین سهم را در تیم ملی داشتند. با توجه به نتیجه ما در هفته اول به هر حال کلی نگاه روی گل گهر زوم شده است و غیر از این نیست. این قضیه دیگر به من مربوط نمی‌شود که مربی تیم ملی فقط می‌خواهد از استقلال و پرسپولیس بازیکن دعوت کند یا از جای دیگر. من تنها می‌توانم کار خودم را بکنم و آنقدر خوب باشم حتی با اینکه در گل گهر هستم، اسکوچیچ را راضی کنم تا من را به تیم ملی دعوت کند.

وریا قصد نداشت به اسکوچیچ بی احترامی کند
همبازی سابق وریا غفوری در تیم ملی در مورد کنایه او در بازی با مس رفسنجان نسبت به لیست تیم ملی گفت: از تیم ملی جوانان با وریا در اردو‌هایی تیم ملی حضور داشتم و فکر نمی‌کنم او قصد توهین به کسی داشته باشد. حرکت او تنها یک شادی بعد از گل بود. عیسی آل کثیر نیز یک شادی بعد از گل داشت و انواع و اقسام حاشیه‌های برای او به وجود آورد. متاسفانه در کشور ما شرایط جوری شده که خیلی ها از کاه، کوه می‌سازند. من با عملکردم، تلاش میکنم تا خودم را به سرمربی تیم ملی ثابت کنم.

 

عینک نه، با عملکردم نظر اسکوچیچ را جلب خواهم کرد
حقیقی درباره اینکه آیا در صورت تداوم عدم دعوت به تیم ملی با کنایه عینک به سراغ اسکوچیچ خواهد رفت گفت: نه، به هیچ وجه. جایگاه هر کس کاملا مشخص است. آقای اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی قطعا مسوولیست بزرگی بر گردن خواهند داشت و انتظار زیادی او خواهد رفت. مسلما او نمی‌خواهد به شکلی عمل کند که تیم تحت هدایتش به مشکل بربخورد و از بهترین‌ها سود خواهد برد و این بحث که مربیگری سلیقه‌ای است نیز همواره وجود داشته است. من هیچ وقت از عینک و کنایه برای حضور در تیم ملی استفاده نخواهم کرد. قطعا ایشان و دستیارانش تمام بازی‌های لیگ را به تماشا خواهند نشست و وظیفه من هم این است تا در وهله اول برای گل گهر و در ادامه عملکردم به شکلی باشد که بتوانم نظر کادرفنی تیم ملی را جلب کنم. این انگیزه بزرگ من برای این فصل خواهد بود تا به بهترین شکل کیفیت خودم را به نمایش بگذارم و امیدارم شانس حضور در تیم ملی را به دست بیاورم و شک ندارم اگر خوب باشم آقای اسکوچیچ نیز مرا خواهد دید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا