ورزشی

وضعیت مبهم در بارسلونا پیرامون انتخابات زودهنگام

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، بعد از شکست عجیب و غریب بارسلونا در رقابت های لیگ قهرمانان اروپای فصل گذشته مقابل بایرن مونیخ فشارهای زیادی روی جوزپ بارتومئو ایجاد شد اما او در آن مقطع تصمیم گرفت که به کارش در باشگاه کاتالانی ادامه دهد و از استعفا امتناع ورزید.

 

 

 

 

با این حال چندی پیش بالاخره بارتومئو تصمیم گرفت که از مدیریت باشگاه بارسلونا کناره‌گیری کند. از طرفی طی هفته های اخیر صحبت هایی در رابطه با احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام و پیش از موعد برای انتخاب رئیس جدید باشگاه بارسلونا مطرح بوده است اما این موضوع هنوز مورد قبول قرار نگرفته است.

 

وضعیت به وجود آمده در تمام دنیا و مشخصاً کاتالونیا به دلیل شیوع ویروس کرونا باعث شده که امکان رای گیری حضوری فراهم نباشد و به همین خاطر ویکتور فونت، نامزد ریاست باشگاه بارسلونا درخواست کرده که انتخابات زودهنگام به شکل الکترونیکی برگزار شود؛ موضوعی که توسط دیگر نامزد ریاست بارسا یعنی جوردی فری مورد حمایت قرار گرفته است.

 

 

 

 

با این حال برخی دیگر از نامزدهای ریاست باشگاه بارسلونا از جمله تونی فریشکا و آگوستی بندیتو با آن مخالف هستند.

 

قانون ورزش کاتالونیا در سال 2000 به تصویب رسید اما در آن زمان هیچ صحبتی از رای گیری الکترونیکی در آن مطرح نشده بود. 20 سال بعد یعنی حالا باید لایحه جدیدی تصویب می‌شد اما به دلیل شیوع ویروس کرونا و عدم برگزاری جلسات مانع از رقم خوردن این موضوع شد. یکی از قوانین جدیدی که قرار بود وضع شود به رای دادن از راه دور مربوط می‌شد اما مشکلات به وجود آمده باعث شد که این قانون همچنان در انتظار تصویب شدن باشد.

 

در عین حال در تاریخ 20 سپتامبر قانونی تصویب شد مبنی بر اینکه اعضای هیئت مدیره نمی توانند به شکل الکترونیکی تعیین شوند. با این وجود ویکتور فونت یکی از نامزدهای ریاست باشگاه بارسلونا معتقد است که می‌توان در این مقطع به عنوان استثنا چنین کاری را انجام داد.

 

ویکتور فونت در این باره گفت: ” به نظر من استثنا باید در چهارچوب قانون اعمال شود. فکر می‌کنم که رای گیری الکترونیکی در مقایسه با رای گیری پستی ایمن تر و قابل کنترل تر است. ما معتقدیم که باید این گزینه در نظر گرفته شود چرا که در شرایط پیچیده فعلی همه این روش را بیشتر ترجیح می‌دهند.”

 

جوردی فری یکی دیگر از حامیان طرح رای گیری الکترونیکی در این باره می گوید: ” ما قبلاً این پیشنهاد را در سال 2015 ارائه داده بودیم و حالا دوست دارم که رای گیری الکترونیکی انجام شود.”

 

اما تونی فریسکا، از مخالفان رای گیری الکترونیکی دراین باره می گوید: ” بیاید وقت خود را تلف نکنیم. رای گیری الکترونیکی در قانون گنجانده نشده است بنابراین باشگاه بارسلونا نیز نمی‌تواند کاری انجام دهد که خلاف قوانین است.”

 

آگوستی بندیتو نیز نظری مشابه فریسکا داشته و گفته است: ” نه قانون و نه اساسنامه باشگاه اجازه چنین کاری را نمی دهد پس انجام دادن آن منطقی نیست.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا