سیاسی

ظریف با همتای پاکستانی‌ خود دیدار کرد

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه آلانه، محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان که برای دیداری رسمی در پاکستان به سر می‌برد امروز با شاه محمود قریشی همتای پاکستانی خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

دو طرف در این ملاقات زمینه‌های توسعه همکاری‌های دوجانبه سیاسی، اقتصادی و بین المللی دو کشور را مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار دادند.

ظریف در این دیدار به علایق عمیق تاریخی و فرهنگی بین ملت‌های دوکشور اشاره و آمادگی کشورمان برای توسعه همه جانبه مناسبات با پاکستان را ابراز داشت.

وزیر امورخارجه کشورمان با اشاره به تصمیم جمهوری اسلامی ایران برای توسعه گذرگاه‌های مرزی با پاکستان، از تصمیم دولت این کشور در خصوص گشایش بازارچه‌های جدید مرزی در جهت توسعه مناسبات تجاری دو کشور استقبال و آمادگی کشورمان برای توافق پیرامون روش‌های جدید تبادلات تجاری را اعلام کرد.

ظریف با اشاره اهمیت تقویت امنیت مرز‌های دو کشور، ضرورت مشورت‌های مستمر در این خصوص را یادآور شد.

شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان نیز در این دیدار از ایران به عنوان یک دوست و همسایه مهم پاکستان یاد کرد و از اقدامات عملی دولت این کشور برای توسعه همکاری تجاری و اقتصادی با ایران خبر داد و اظهار داشت: دولت پاکستان تصمیم گرفته است به تبادلات تجاری مرزی دو کشور کمک کند.

وزیر خارجه پاکستان برقراری صلح و امنیت در مرز‌های ایران و پاکستان را حایز اهمیت زیادی دانست و تاکید کرد این کشور اجازه اقدامات خصمانه علیه ایران را نخواهد داد.

تحولات منطقه ای، مسایل جهان اسلام، مقابله با اسلام هراسی، همکاری‌های منطقه‌ای بویژه تقویت سازمان اکو، مبارزه مشترک با تروریسم و مهاجرت‌های غیرقانونی و تسهیل سفر‌های زیارتی و همچنین تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی در آینده نزدیک از جمله دیگر مسائل مورد مذاکره و تفاهم وزرای خارجه ایران و پاکستان در اسلام آباد بود.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا